Modafen Kampüs

Modafen

Okulumuz

Modafen’in kampüsü, İstanbul’un nefes alan nadir yerlerinden biri olan Çekmeköy’de yer almakta ve öğrenciler; çam ormanlarının arasında, mimarisi doğayla uyum içinde olan bir binada eğitim görmektedir. Kampüsün Ümraniye ilçe merkezine uzaklığı 10 km, Ulus ve Tarabya semtlerine uzaklığı ise yaklaşık 20 km’dir.

Doğayla iç içe olan konumunun yanı sıra Çekmeköy’ün en önemli özelliklerinden biri de yapılan zemin etütlerinin sonuçlarına göre İstanbul’un depreme karşı en dayanıklı bölgelerinden biri olmasıdır.

Modafen’in orman ile iç içe bahçesi, anaokulundan liseye kadar bütün öğrencilerine doğa ile tanışma imkânı ve farklı ihtiyaçları karşılayan tasarımı ile öğrencilerine gereksinim duydukları özgürlüğü sunmaktadır.

Sınıfların ferah yapısı ise sınıf içi eğitimi pekiştiren/kolaylaştıran ve konsantrasyonu artıran bir unsurdur.

Öğrenme sürecinin aktif çalışmalar ile daha da güçleneceğine inanan Modafen, müzik ve resim atölyeleri, fen ve teknoloji laboratuvarlarıyla öğrencilerin etkin bir biçimde öğrenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Modafen
Modafen, zengin fiziksel olanakları ve teknolojik imkânları tek bir çatı altında toplayarak, öğrencilerine eğitim temellerinin tüm yönleri ile tatmin edici bir seviyede verilmesini sağlamaktadır.
Modafen

Modafen Kütüphanesi

Öğrencilere pozitif enerji ve huzur vermesi amacı ile ormana bakan bir alanda; doğayı içeri davet eden, grup çalışmalarına elverişli, rahatça kitap okunabilecek ve bunun yanı sıra elektronik araştırmalar için bir bilişim köşesi de içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Modafen Amfi

Modafen Kampüs 3. katta toplu eğitim veren öğretmenlerimizin kullanımı için ayrılmış olan amfi, öğrencilerin kalabalık gruplar şeklinde ders anlatımlarına katılmaları ve farklı yaş gruplarına yönelik çalışmalar yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Amfide en çok rağbet gören derslerden biri de; Modafen'in Kurucu ismi Fatih Kanberoğlu’nun verdiği Matematik dersidir.

Modafen
Modafen

Modafen’de Spor

Modafen Kampüs bünyesinde bulunan kapalı spor alanları; bale, dans, karate, personal training ve takım sporlarına özgü çalışmaların yapılmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca kampüste bulunan kapalı yüzme havuzu, su sporlarının yapılmasını sağlamaktadır.

Modafen Mutfak

Bahçe katında bulunan 200 kişi kapasiteli okul yemekhanesi, 2. ve 3. katlarda yer alan 100 kişilik EduKafe yemek alanları ile öğrencilere, velilere ve öğretmenlere kahvaltı ve öğle yemeği hizmeti vermektedir.

Öğle yemekleri sonrası kurulan Bakestand aperatif standları ise ikindi öğünleri ve okul sonrası aktivitelere kalanlar için Modafen’in fırınlarında pişirilmiş taptaze atıştırmalıklar sunmaktadır.

Modafen
Modafen

Diğer Olanaklar

Modafen Kampüs içindeki 200 kişilik Konferans Salonu, okulumuzda gerçekleşen çeşitli gösterilerin sunumuna ve etkinliklerin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Revir, okulumuzun tüm ilk yardım gereksinimlerini karşılayacak şekilde donatılmıştır. Hafta içi her gün, okul saatlerinde okulda bulunan hemşireleri ile hizmet vermektedir.

Yaz tatili döneminde düzenlenen matematik ve İngilizce kampları, spor etkinlikleri ve oryantasyon programları Modafen Kampüs’te gerçekleşmektedir.

Bir Kez Modafenli, Her Zaman Modafenli

Modafen; sadece öğrencisine değil, mezun öğrencilerine ve velilerine de çeşitli spor aktivitelerinde bulunma, dil öğrenimi ve çeşitli kişisel gelişim seminerlerine katılma imkânı sunmaktadır.

Ayrıca Modafenli öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz; paylaşmak istedikleri eserleri sergilemek veya tanıtım yapmak istedikleri zamanlarda yine kampüs imkânlarından faydalanabilmektedir.

Modafen
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not