Uludağ’da Modafen WinterFest ⋅ Modafen

Uludağ’da Modafen WinterFest

Modafen ailesi, “WinterFest Uludağ”da bir araya geldi. Festival haline dönüştürdüğümüz Uludağ gezimiz yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. EdukaKids, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz beş gün boyunca Uludağ’ın keyfini yaşadı.

Çarşamba günü başlayan “Modafen WinterFest”in adresi, Alkoçlar Zone 2 Otel’di. Otele yerleştikten sonra soluğu hemen kayak pistinde alan öğrencilerimiz Doruk Kayak Okulu eğitmenleri eşliğinde, kayak ve snowboard dersleriyle Uludağ’ın heyecanını yaşamaya başladılar. Öğrencilerimiz kayak pistinde yalnız değillerdi; velilerimiz ve öğretmenlerimiz de kayak takımlarını alarak öğrencilerimizin heyecanına ortak oldular. Pistte sarf edilen efor, akşam yapılan havuz ve hamam keyfi ile geri toplandı.

Ertesi günü de kayak aktiviteleri ile geçiren ailemiz, akşamüstü eğlenceli kızak yarışları gerçekleştirdiler. Akşam yemeğinin sürprizi ise doğum günü kutlamaları oldu. Doğum günü olan öğrencilerimiz, akşam yemeğinin ardından gelen pastayı arkadaşları ile kesmenin mutluluğunu yaşadılar. Birlikte film seyrederek günü sonlandırdık.

Festivalimiz birçok farklı etkinlikle geçti. Kayak keyfine, öğlen sucuk-ekmek partisi ile ara verildi. Kayak okulunda yarışlara katılan öğrencilerimize madalyaları verildi. 6A sınıfı öğrencilerimizden Aslan Palaska Fair Play ödülünü alırken gün boyunca derslerde gösterdikleri performanslarla göz dolduran öğrencilerimizin başarısı ve özgüveni, Doruk Kayak Okulu tarafından verilen sertifikalarla taçlandırıldı. Akşam canlı müzik programı ile eğlencemize devam ettik.

Dolu dolu geçen Winterfest keyfini son ana kadar yaşamak isteyen öğrencilerimiz, otelden çıkış yapana kadar kayak, snowboard ve kızak aktiviteleri ile vakit geçirdi. Dönüş yolundaki lezzetli iskender kebap molasından sonra, otobüslerimiz akşam saatlerinde okulumuza vararak “Modafen WinterFest” tamamlanmış oldu.

Winterfest heyecanına ortak olan öğrencilerimiz ve velilerimiz bizlerle izlenimlerini paylaştılar

“İkiz kızlarım Ceyda ve Dilara’nın Modafen’deki ilk seneleri. Bütün çekingeliğimizle okula başlarken birden çok hızlı ve eğlenceli bir sürecin içinde bulduk kendimizi. Harika bir Selanik gezisinden sonra, şimdi de muhteşem bir Uludağ gezisinden döndük!

Haftalar öncesinden heyecanla başlayan Uludağ gezi planları, programları derken 14 Ocak Çarşamba sabahı erkenden yola çıktık. Kızlar o kadar heyecanlıydı ki otobüs yolculuğu boyunca yerinde duramadılar.

İlk gün otele yerleştik ve hemen kendimizi Uludağ’ın mis gibi dağ havasını içimize çekerek kayak pistine attık. Kızlarda tabii Kayak okulunun dersine koştular.
Kafamda bir sürü soru işareti varken, ilk gün etrafı gözlemledim ve her şeyin organize bir şekilde işlediğini gördüm. Çünkü o kadar kişiye ve çocuklara hakim olmak, kontrol altında tutabilmek çok zor bir zanaattir. Tüm görevli arkadaşları ve sevgili öğretmenlerimizi buradan tek tek tekrar tebrik ediyorum.

Biz Modafen’lilerin şansına Uludağ’daki 5 günlük kar ve hava durumu tam 10 Numaraydı! Akşamları yemek, sohbet derken geç saatlere kadar hem çocuklar, hem ebeveynler olarak çok eğlendik.

Kayak okulundaki başarılarından dolayı çocuklarımızla gurur duyduk! Böylece güzel, beyaz ve tatlı Uludağ gezi hatıralarıyla çok mutlu bir şekilde geri döndük

Dönüş yolundaki çocukların ilk sorusu; “Anneciğim seneye tekrar geziye katılırız değil mi?”

Bu güzel ve eğlenceli geziyi düzenleyen, emeği geçen ve katılan herkese ailem adına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Modafen’li olmuşuz!
Sevgilerimle, en güzel günler Modafen’lilerin olsun…”

Zeynep Özcan

[divider]

“Modafen Ailesi olarak , Winterfest Uludağ’da bu yıl bir kez daha araya geldik. Dora ve tüm öğrencilerimizin yaşadığı heyecan ve mutluluk, biz aileler için de harikaydı. Organizasyon baştan sona mükemmeldi. Konaklama, ulaşım, kayak kursları, sinema gecesi, yaş günü kutlamaları, eğlenceler, ama öğretmenlerimiz tek kelime ile “Süper”di.”

“Öncelikle çocuklarımızın spor alışkanlığı edindirme ve beraberinde aileleri de kaynaştırarak yeni dostluklar kurmamızı sağlayan okul yönetimine de teşekkür ediyorum. Otobüsten inerken hepsi “ne zaman tekrar gideceğiz?” diye sordular. Modafen Ailesi olarak sanırım daha sık olacak.. Herşey için teşekkür ederiz.”

Nihan Savgan

“Uludağ hayatımın en güzel en eğlenceli tatiliydi. Snowboard yapmayı ilk defa Uludağ’da denedim. Yaptığımız yarışmalardan da çok keyif aldım”

Emre Orhan 8E

“Harika bir deneyim oldu benim için. Hayatımda ilk defa kaydım. Düştüm ama düşerken eğlendim de. Çok güzel bir beş gündü”

Ada Yarar 9A

“Üç yıldır geliyorum ve herkese tavsiye ederim. Çok eğlenceli. Uludağ’ı kim sevmez ki”

Mina Batıgün 5B

23 Ocak 2015 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not