Sen de Gel Oyna “Susam Sokağı”nda! ⋅ Modafen

Sen de Gel Oyna “Susam Sokağı”nda!

EdukaKids ve Modafen 1, 2. sınıf öğrencileri “Sesame Street Live (Susam Sokağı Live)” etkinliğinde bir araya geldiler. Maslak TİM Show Center’daki gösteride, öğrencilerimiz “Susam Sokağı”nın eğlenceli karakterlerini canlı canlı görme fırsatı yakaladılar.

Susam Sokağı programı, Türkiye’de 1980’li yılların sonunda ve 1990’lı yılların başında TRT’de iki sezon yayınlanmıştı. Eğitimciler ve psikologlar tarafından da okul öncesi ve erken dönem okul çocukları için son derece faydalı bulunan program, o dönemdeki çocukların büyük ilgisini çekmişti. Bir mahalle ortamında geçen; gerçek ve muppet karakterlerden oluşan program, birçok eğitici, öğretici ve eğlendirici ögeyi bir arada barındırıyordu. Edi ile Büdü’nün (Bert and Ernie) çekişmeleri, Minik Kuş’un (Big Bird) sapsarı tüyleri, Kırpık (Oscar the Grouch) ve manavın dibindeki küfesi, Kurabiye Canavarı’nın (Cookie Monster) kurabiyeye olan düşkünlüğü akıllardaki yerini hâlâ koruyor.

Gösteri başlarken öğrencilerimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Perde açıldığında herkes pür dikkat izlemeye koyulmuştu. Gösterinin tamamının İngilizce olması da öğrencilerimizin dil gelişimi açısından önemliydi. Müzikal tadındaki gösteride öğrencilerimiz “Susam Sokağı”nın birbirinden sevimli karakterleriyle şarkılar söylediler, rakamları öğrendiler, alfabeyi saydılar. Gösterinin en ilgi çeken bölümü ise ayakkabıların dansıydı. Çocuklar, dans eden ayakkabıları meraklı gözlerle izlediler.

Öğrencilerimizin küçük eleştirileri de yok değildi: “Kurabiye Canavarı”nın kurabiyeleri abur cubur yemesine, “Edi ile Büdü” tatlı atışmalarına yer verilmemesi çocuklardan eksi puan aldı. Bunlara bazı çocuklar küçük uyuklamalarla tepki gösterdi.

Şarkılarla başlayan gösteri yine şarkılarla sona erdi. Çocuklarımız, çıkışta Minik Kuş ve Kırpık ile fotoğraf çektirerek hatıra defterlerine eklediler.

29 Kasım 2012 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not