Edukakids Sadberk Hanım Müzesi Sergisi Ancient Artefacts, 10 Yaşında!

Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde 14 Mayıs 2022 tarihinde EdukaKids öğrencileri tarafından hazırlanan “Ancient Artefacts” muhteşem sergi ile Modafen ailesine sanat ve duygu dolu unutulmaz anlar yaşattı.

10 yıldır okulumuzca geleneksel hale gelen Sadberk Hanım Müzesi etkinliği gerçek ile günceli, güncel ile geleceği tasarlayan bir düşünce yapısının da oluşmasına ön ayak olmaktadır.

Tarihi kalıntıları, arkeolojik eserleri gördüğü zaman heyecan duyan öğrencilerimiz için hayal kurmak doğal bir döngü içinde başlıyor.
Çocuklarımız, önce kendilerine en yakın buldukları bir parçayı seçerek ve daha sonra da bu objeyi tasarlarken, kendilerinden bir parça katarak hislerini de yansıtıyorlar. Çocuklarımız sergi hazırlıklarına Sadberk Hanım Müzesinde bulunan birbirinden eşsiz eserler arasından ilgilerini çeken bir eseri seçmekle başladı. Daha sonra, seçtikleri eserleri kendi yorumları ile yeniden oluşturmak için çalışmaya koyuldular ve yaratıcı ellerinden harika eserler ortaya çıktı. Oluşturulan eserler, Sadberk Hanım Müzesinde bulunan orijinallerinin yanına getirilerek sergiye hazır hâle geldi. Tüm süreci anlatan Barkovizyon gösterisi çocuklarımızın kahkahaları ve anıları ile yüzümüzü gülümsetti.

Yaşadıkları sergi deneyimi ile öğrenme süreçlerini sevdikleri paylaşan çocuklarımızın kendileri ile gurur duymaları, bu yolculuğun en paha biçilmez yanı. Ziyaretçilerimiz “Ancient Artefacts” sergisinin hatıra defterine düşüncelerini yazarak bu anlamlı sanat gezisini sonlandırdılar.

Modafen Edukakids ailesi olarak kuruluşumuzdan bu güne ilk günkü gibi heyecanımızı koruyoruz.

 

24 Mayıs 2022 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not