Prof. Dr. Ahmet Aydın’dan Sağlıklı Beslenme İlkeleri ⋅ Modafen

Prof. Dr. Ahmet Aydın’dan Sağlıklı Beslenme İlkeleri

Tarihsel süreçte insan genleri çok ufak değişiklikler geçirmesine rağmen çevresel faktörler hızlı bir değişim göstermiştir. Bunun yanı sıra son yıllarda doğal olmayan, işlenmiş, katkı konulmuş gıdaların çokça tüketilir olması beslenme sorunlarına, dolayısıyla da sağlık sorunlarına sebebiyet vermiştir.

Modafen olarak sağlıklı bir beslenme ve sağlıklı bir yaşam için neler yapabiliriz sorusuna cevap bulabilmek amacıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın’ı okulumuzda ağırladık. Konferans salonunda Modafen ailesiyle bir araya gelen Prof. Aydın, iki saatlik seminerinde sağlıklı beslenme ilkelerinden ve önemle üzerinde durduğu taş devri diyetinden bahsetti. Taş devri diyeti, aslında bizlere çok da yabancı olmayan bir kavram. Prof. Aydın’ın sağlıklı beslenme adına taş devri diyeti ismiyle sunduğu reçete, aslında atalarımızın beslenme şekillerinden başka bir şey değil. 5 bin yıl önceki atalarımız gibi beslenmemiz gerektiğini dile getiren Prof. Aydın, bilimsel birçok bulgu ile de söylediklerini destekledi.

Gıda sektöründeki bozulmaya da değinen Aydın, tüketicilerin dikkatli ve seçici olması gerektiğini söyledi. Üzerinde %100 doğal, organik, günlük, taze gibi ibareler bulunan birçok ürünün aslında bu kavramlardan çok uzak olduğunu belirtti. Prof. Aydın’ın gıda sektöründeki keşmekeş için de çözüm önerisi çok basitti: Ahlaklı olmak.

Sağlıklı beslenme, dengeli bir metabolizma, zinde bir yaşam adına değerli bilgiler veren Prof. Dr. Ahmet Aydın, soru-cevap kısmı ile de akıllardaki soruları yanıtlarken, kulaktan dolma yanlış bilgileri ortadan kaldırdı. Prof. Aydın, seminere katılamayan Modafen ailesinin diğer fertlerini de bilgilendirmek adına “Sağlıklı Beslenmenin Temel İlkeleri (Taş Devri Diyeti)” dökümanını da bizlerle paylaştı.

Seminerin sonunda Yabancı Diller Bölüm Başkanı Elif Nalbantoğlu, Prof. Dr. Ahmet Aydın’a çiçek takdim ederek, Modafen ailesi adına teşekkürlerini iletti.

Sağlıklı Beslenmenin Temel İlkeleri (Taş Devri Diyeti) dökümanına buradan ulaşabilirsiniz.

1 Mart 2013 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not