Ölümünün 79. Yıl Dönümünde Ata’mızı Saygıyla Andık ⋅ Modafen

Ölümünün 79. Yıl Dönümünde Ata’mızı Saygıyla Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Modafen öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

Okulumuzun bahçesinde sabah saat 09.05’te düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bahçede düzenlenen tören, öğrencilerimizin Atatürk büstüne çiçeklerini bırakması ile son buldu. Bahçedeki törenin ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize konferans salonunda yapılan tören, okulumuzun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Kamil Güner’in “Bilim ve Akılcılık” başlıklı günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Atatürk’ün bilime, gerçekçiliğe ve düşünce özgürlüğüne verdiği önemini anlatan konuşmada öğretmenimiz, bir ülkenin ancak bilimin ışığında yükselebileceğini belirterek bilimin akılcılık, evrensellik ve gözlem sonuçlarına dayalı mantıksal bir düşünme yolu olduğunu ifade etti. Hemen ardından Türkçe-Edebiyat Bölümü tarafından düzenlenen “Işığımız Atatürk” adlı kompozisyon yarışmasında birinci olan 7-B sınıfından Lara Begüm Yener adlı öğrencimiz yazısını okudu. Sonrasında duygusal anlar yaşatan “Dünden Bugüne Atatürk” videosu ve 3. sınıflarımızın hazırladığı drama izlendi. Lise ve ortaokul öğrencileri ile branş öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” ile devam eden törenimiz, 4. sınıflarımızın “Atatürk” şiiri ve dans gösterisiyle devam etti. Törenimiz, okul koromuzun “Şarkılarla Atatürk” gösterisiyle son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve gösterdiği yola lâyık bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş Modafen ailesi, düzenlemiş olduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni ile Atatürk ve Cumhuriyet bilincini bir kez daha özlemle işledi.

10 Kasım 2017 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not