Ölümünün 78. Yıl Dönümünde Modafen Ailesi Özlem ve Gözyaşıyla Atasını Andı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıl dönümünde Modafen öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

Okulumuzda sabah saat 09.05’te bahçede düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tuğçe Kongur günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözüne değinen Kongur, Atatürk’ün ölümü dışında bizlere bırakıp emanet ettiği Cumhuriyetin de önemine değindi. Bahçede düzenlenen tören, öğrencilerimizin Atatürk büstüne çiçeklerini bırakması ile son buldu. Daha sonra iki bölüm hâlinde devam eden törenin ilk bölümünde 1. ve 3. sınıflara gösterim düzenlendi. Okulumuzun korosu ve öğrencileri Atatürk’e duydukları özlemi şarkılar ve şiirler ile dile getirdi. Edebiyat öğretmenimiz Pırıl Üngör Hızar yaptığı konuşmada “Atatürk’ün 1938 yılında son bulan maddi hayatı şimdi gönüllerimizde birer Mustafa Kemal ideali olarak yaşamaktadır.” dedi. İkinci bölümde ise aynı gösterim 2. ve 4. sınıflara sunuldu. Koro; Atam Sen Rahat Uyu marşı ve Yemen türküsünü seslendirdi. Daha sonra 9/A sınıfı öğrencilerinden Erim Özgür Atatürk’ün son günlerini anlatan yazısını okudu ve ardından Ege’nin zeybekleri de sahnede yerini aldı. Son olarak “Atam” marşını seslendiren koromuz eşliğinde tören son buldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve gösterdiği yola lâyık bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş Modafen ailesi, düzenlemiş olduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni ile Atatürk ve Cumhuriyet bilincini bir kez daha gözyaşı ve özlemle işledi.

11 Kasım 2016 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not