Öğrencilerimizin Eserleri III. İstanbul Gençlik Sanat Bienali ve GaleriFE’de ⋅ Modafen

Öğrencilerimizin Eserleri III. İstanbul Gençlik Sanat Bienali ve GaleriFE’de

15 Mayıs 2014 tarihinde “Küçük olan iyidir” temasıyla başlayan III. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin Soma’da yaşanan maden ocağı faciasından dolayı ertelenen resmi açılışı gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşen açılışta proje üreten öğrencilerimiz de yer aldı.

Açılış konuşmalarında Bienal Direktörü Gazi Selçuk davetlilere bu bienalin önemini şöyle anlattı: “Bu yaşlarda alına doğru bir sanat eğitim yaklaşımı ile çocukların yaratıcı bireyler olarak yetişmesi sağlanabilmektedir. Hayatının ilk yıllarında yapılandırılmış bir sanat ortamında yetişen ve desteklenen bireyler; damıtılmış, incelmiş zevklere sahip, sanatı hayatlarının bir parçası haline getiren yetişkinler olmakla birlikte, hangi mesleği seçerlerse seçsinler, fark yaratan başarılı bireyler, doğru ebeveynler, mutlu yurttaşlar olurlar. Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız Bienal, çocukların ve gençlerin yaratıcı potansiyeline dikkatleri çekerek sanat eğitiminin kalitesinin arttırılmasına önemli bir katkı sunmaktadır.” dedi.

Konuşmalarından ardından resim öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, sergiyi gezdiler. Bu gezi esnasında bienalde yer alan diğer eserler üzerinde konuştular, farklı güzel düşüncelerle karşılaştılar ve kendi çalışmalarını görmenin gururunu yaşadılar.

Bienalin sonrasında resim ve sanatla ilgili bir başka heyecan da Yıl Sonu Resim Sergisi”nde yaşandı. Türk Resim Sanatının tecrübeli ve tanınmış isimlerinin eserlerine ev sahipliği yapan GaleriFE’de gerçekleştirilen sergide, bu kez öğrencilerimizin eserleri yer aldı. Öğrencilerimiz, 2013-14 eğitim öğretim yılı boyunca resim dersinde yaratıcılıklarını konuşturarak yaptıkları eserleri Modafen ailesine büyük bir gururla sergilediler.

Bu sergide Modafen ailesini mutlu eden ve gururlandıran bir başka gelişme de sanat dünyasının tanınmış ve kıymetli ressamlarından Mustafa Pilevneli’nin 3. sınıf öğrencimiz Halis Batu Mendi’nin çalışmasına talip olmasıydı. Kendi eserlerinden biri ile öğrencimizin eserini takas etmek isteyen Pilevneli’nin bu teklifi öğrencilerimizi hem heyecanlandırdı hem de motive etti.

20 Haziran 2014 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not