Öğrencilerimiz Beyoğlu’nda Alman İzi Arıyor ⋅ Modafen

Öğrencilerimiz Beyoğlu’nda Alman İzi Arıyor

6. sınıf öğrencilerimiz, Almanca öğretmenleri ile birlikte Beyoğlu’nda bulunan Goethe-Institut’ü ziyaret ettiler. Almancayı yaşayarak öğrenme amacıyla gerçekleştirilen gezide, öğrencilerimiz Almancayla iç içe bir gün geçirdiler.

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin dünya çapında etkinlik gösteren kültür enstitüsü olan Goethe-Institut, oluşturduğu projelerle, Almancanın yurt dışında öğrenilmesine ve uluslararası kültürel iş birliğine katkı veriyor. Öğrencilerimizi de Stadteallye Deutsche Spuren in Istanbul (İstanbul Beyoğlu’nda Alman İzleri) keşif turuyla buluşturan Goethe-Institut, öğrencilerimizin Almancayı içselleştirmelerine ve Alman kültürünü daha yakından tanımalarına katkı sağladı.

Başlangıç ve bitiş noktası Goethe-Institut olan turda, öğrencilerimiz ellerindeki Almanca yönergelerle Beyoğlu sokaklarında Alman izleri taşıyan eserleri keşfettiler. Eğlenceli turun ardından, Goethe-Institut’ün içerisini dolaşan öğrenciler, burada bulunan kütüphanede küçük incelemelerde bulundular.

Oldukça keyifli geçen interaktif kültür gezisinin ardından birlikte yemek yiyen öğretmen ve öğrencilerimiz, gezinin değerlendirmesini Almanca sohbetler eşliğinde yaptılar.

1 Mart 2013 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not