Münih’te Dolu Dolu Bir Hafta ⋅ Modafen

Münih’te Dolu Dolu Bir Hafta

İkinci yabancı dil derslerinde Almanca seçen öğrencilerimiz eğitim-öğretim yılının son haftasını Munih gezisi ile değerlendirdiler. Almanca öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilen yedi günlük gezide öğrencilerimiz Alman kültürünü yaşama ve yeni cümleler öğrenerek Almanca pratik yapma şansı buldular.

Öğrencilerimiz Münih’e vardıklarında, Münih Teknik Üniversitesi, Alman Müzesi (Deutsches Museum), BMW Dünyası, Olimpik alan, Schwabing Sempti, Pinakotekler, Kral Meydanı, İngiliz Bahçesi, Meryem Ana Kilisesi, Rezidans Sarayı, Eski Şehir kapıları ve önemli meydan ve pazarları kapsayan yaklaşık 6,5 saatlik şehir turun sonunda otellerine yerleştiler.

İkinci gün sabah kahvaltıdan sonra Avusturya’nın Salzburg şehrine hareket edildi. Salzburg’un önemli mekanlarından Salzburg Kalesi Hellbrunn ve Mozartın doğduğu evi ziyaret ettikten sonra bir Avusturya yemeği olan Schnitzel’in tadına vardılar. St. Peter Manastırı, Mirabelle sarayı, Ortaçağ Evleri, önemli kiliseler, kaleler ve tarihi yerleri incelediler. Ardından tekrar Munih’e dönen öğrencilerimiz birlikte yenen akşam yemeği sonrasında günü tamamladılar.

Üçüncü gün Stuttgart’a giden öğrencilerimiz şehir merkezinde keyifli vakit geçirdikten sonra Porsche ve Mercedes Müzeleri’ni ziyaret ettiler.

Dördüncü günün programı Münih turu oldu. Öncelikle hayvanat bahçesi ve sırasıyla Allianz Arena ve BMW Müzesini gezdikten sonra şehirde alış veriş yaparak, şehrin popüler cafelerinde birlikte vakit geçirerek bugünü tamamladılar.

Öğrencilerimiz beşinci günü Legoland’e giderek eğlenceli şekilde değerlendirdiler. Altıncı ve son günün programı yine yoğundu. Sabah Kahvaltıdan sonra Avusturya’nın Innsburg şehrine hareket edildi ve şehrin önemli mekanlarını gezildi. Tirol panorama ve Hofschloss, Hofkirche ve Altstadt ziyaretlerinin ardından tekrar İstanbul’un yolunu tuttular.

24 Haziran 2015 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not