Modafenlilerin Demokrasi Deneyimi

Büyük bir ilgiyle takip ettiği Okul Başkanlığı Seçimi sonrasında Modafen Kurucusu Fatih Kanberoğlu, tüm adayların katıldığı, “Başarıya Uzanan Yollar” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Öncelikle ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde seçilen okul başkanlarını kutlayan ve tüm katılımcılara seçim sürecine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Kanberoğlu; öğrencilik yıllarındaki bu deneyimlerin, gelecekteki başarılara katkı sağlayan önemli birer araç olduğunu, kişinin geleceğindeki yapı taşlarını oluşturduğunu önemle vurguladı. Dünya liderlerinin hayat tecrübelerinden ve başarı hikayelerinden keyifli kesitlerin yer aldığı konuşması tüm katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinledi.

Kazanmanın mutluluk ve tatmin sağlamasının yanı sıra kaybetmenin de deneyim ve tecrübe kazandırdığının her zaman dile getirilmesi gerektiğine vurgu yapılan toplantı sayesinde, seçim sürecine katılan tüm adayların duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine ve paylaşmalarına olanak tanındı.

Kanberoğlu toplantıdaki konuşmasında: “Kaybetmek başta negatif bir deneyim gibi görünse de oldukça öğretici bir süreçtir. Kaybetmek; daha çok çalışmaya, hedeflerini yeniden gözden geçirmeye, güçlükler karşısında azimli olmaya teşvik eder. Hayatın karşınıza çıkarabileceği olası kayıp ve hayal kırıklıklarına karşı sizleri daha güçlü kılar. Alçak gönüllü ve azimli bir karakter oluşturmanıza yardımcı olur” dedi.

Seçimde aday olan öğrencilerine, hayattaki tüm adımlarını daha sağlam atmaları için cesaret veren konuşması ile Kanberoğlu; kazanmanın en önemli adımının kaybetmekten geçtiğini hatırlatarak, öğrencilerine hayata dair farklı bir pencere gösterdi.

Çocuklarımızın katılım gösterdiği seçim sürecine tanıklık eden ebeveynlerinin de kazanan olup olmadığına bakmaksızın, harcadıkları çabanın önemini ve değerini anlatarak, onlarla ne kadar gurur duyduklarını hissettireceklerine inanıyor; Modafen olarak demokratik bir seçim heyecanını paylaştığımız tüm öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

11 Mart 2020 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not