Modafenli Berke Saka %100 Burslu olarak Georgia Tech Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ⋅ Modafen

Modafenli Berke Saka %100 Burslu olarak Georgia Tech Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde

11 SAY sınıfından genç öğrencimiz Berke Saka, yıllardır Modafen çatısı altında birlikte sürdürdüğü başarılı spor ve akademik hayatını, Georgia Institute of Technology, Industrial Engineering (Georgia Teknoloji Enstitüsü Endüstri Mühendisliği) Bölümünde %100 burslu olarak sürdürecek.

17 yaşındaki öğrencimiz, 2021-22 eğitim öğretim yılında arasında Harvard, Princeton ve Cornell gibi birçok tanındık üniversitenin de dahil olduğu 27 okul ile görüşme yaptı.

Birkaç hafta öncesine kadar Harvard ve Georgia Tech arasında kalan Berke Saka, iki okulun yüzme takımlarını, standartlarını ve kendisine sunulan imkanları karşılaştırdıktan sonra, Endüstri Mühendisliği eğitiminde US News tarafından 25 yıldır ardarda 1 numara seçilen Georgia Tech’in teklifini sözlü olarak kabul ettiğini açıkladı.

College Swimming sitesindeki profili üzerinden kendisine ulaşan Georgia Tech, Berke Saka’ya %100 burslu eğitim teklifinin yanı sıra Atlantic Coast Conference (ACC) Erkek Yüzme Takımı’nda ilk 24’te yer alacağının da garantisini verdi.

Koronavirüs pandemisi döneminde tüm dünyada yaşanan aksaklıklar sebebiyle, SAT sınavına ancak Ağustos ayında girebilecek olan Berke Saka, bu sınavın ardından üniversite eğitimi için Georgia Tech ile imza sürecine geçecek.

Modafen olarak A-tipi eğitime verdiğimiz önemin, öğrencilerimizin hayatlarına bu kadar güzel bir şekilde dokunabilmesi ve onların önünde yepyeni kapılar açmasından mutluluk duyuyoruz.

Öğrencimiz Berke Saka ile gurur duyuyor, bu yeni yolda yüzme ve akademik kariyerinde başarılar diliyoruz.

5 Ağustos 2020 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not