Modafenli Berke Saka %100 Burslu olarak Georgia Tech Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde

11 SAY sınıfından genç öğrencimiz Berke Saka, yıllardır Modafen çatısı altında birlikte sürdürdüğü başarılı spor ve akademik hayatını, Georgia Institute of Technology, Industrial Engineering (Georgia Teknoloji Enstitüsü Endüstri Mühendisliği) Bölümünde %100 burslu olarak sürdürecek.

17 yaşındaki öğrencimiz, 2021-22 eğitim öğretim yılında arasında Harvard, Princeton ve Cornell gibi birçok tanındık üniversitenin de dahil olduğu 27 okul ile görüşme yaptı.

Birkaç hafta öncesine kadar Harvard ve Georgia Tech arasında kalan Berke Saka, iki okulun yüzme takımlarını, standartlarını ve kendisine sunulan imkanları karşılaştırdıktan sonra, Endüstri Mühendisliği eğitiminde US News tarafından 25 yıldır ardarda 1 numara seçilen Georgia Tech’in teklifini sözlü olarak kabul ettiğini açıkladı.

College Swimming sitesindeki profili üzerinden kendisine ulaşan Georgia Tech, Berke Saka’ya %100 burslu eğitim teklifinin yanı sıra Atlantic Coast Conference (ACC) Erkek Yüzme Takımı’nda ilk 24’te yer alacağının da garantisini verdi.

Koronavirüs pandemisi döneminde tüm dünyada yaşanan aksaklıklar sebebiyle, SAT sınavına ancak Ağustos ayında girebilecek olan Berke Saka, bu sınavın ardından üniversite eğitimi için Georgia Tech ile imza sürecine geçecek.

Modafen olarak A-tipi eğitime verdiğimiz önemin, öğrencilerimizin hayatlarına bu kadar güzel bir şekilde dokunabilmesi ve onların önünde yepyeni kapılar açmasından mutluluk duyuyoruz.

Öğrencimiz Berke Saka ile gurur duyuyor, bu yeni yolda yüzme ve akademik kariyerinde başarılar diliyoruz.

5 Ağustos 2020 Çarşamba
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not