Modafen’den Ata’ya Saygı ⋅ Modafen

Modafen’den Ata’ya Saygı

Atam, nakış nakış kilimlerde, yürek yürek gönüllerde, çıra çıra gözlerde yanıyor.

Modafen ailesi, Ata’ya özlemini, onu anarak, anlayarak, anlatarak gösterdi. Modafen’in her köşesinde farklı anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Koridorlar, 7D sınıfı öğrencilerinden Tunahan Batur’un #323 annesi, Füsun Batur’un gönderdiği her biri birbirinden anlamlı Atatürk fotoğraflarıyla donatıldı. Bu fotoğrafları koridorlara yerleştirenlerden bir tanesi de İngilizce öğretmeni Steve Leck’ti. Leck, dünyanın dört bir yanında Ata’ya duyulan büyük saygının bir örneğini bizlere yaşattı. Türkçe Bölümü ve resim öğretmeni Özlem Demirtaş’ın emeğiyle oluşturulan siyah beyaz 10 Kasım Köşesi, Ata’ya olan saygı ve sevginin sunumu niteliğindeydi. Drama öğretmenleri Mert Yılmaz ve Burcu Ceylan, öğrencilerine “11 Kasım 1938’de basılan bir gazeteyi yönetselerdi, nasıl bir gazete yaparlardı?” konulu bir gazete çalışması yaptırdı. Önümüzdeki günlerde bu çalışmanın basılıp öğrencilere hediye edilmesi planlanıyor.

Gelsin diye beklenen adam, bir devrin battığı yerden doğar.

10 Kasım sabahında, konferans salonunda Türkçe Bölümü tarafından hazırlanan anma programı, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Ebediyete intikal edişinin 74. yıl dönümünde Ulu Önder’in anısı konuşmalarda ve şiirlerde can buldu. Program, Türkçe Bölüm Başkanı Sema Şavkan’ın günün anlamını belirten konuşması ile başladı, ardından 10. sınıftan Cem Yiğit Kılıç #79 ve 9. sınıftan Ece Uslu #737 “Atatürk’ten Son Mektup”, 4. sınıf öğrencisi Zeynep Özsoy #548 “Beni Sevmek Demek” şiiri ile Ata’larına seslendiler. 5 ve 6. sınıf öğrencileri Mustafa Kemal’in nasıl bir lider olduğunu anlattılar. İletişim öğretmeni Mine Erturgut, 10 Kasım’ın hissettirdiklerini dinleyicilerle paylaştı. 6. sınıf öğrencileri “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı oratoryoyu sundular.

7. sınıf öğrencileri, Atatürk’ün ardından dış basında yer alan haberleri okudular. Yabancı Diller Bölümünün katkılarıyla hazırlanan haberler öğrenciler tarafından hem orjinal dillerinde (İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca) hem de Türkçe olarak okundu. Anma programı, okul korosu eşliğinde okunan şiirlerle devam etti. 10. sınıf öğrencisi Oğuzhan Mahmut Bıçakçı #448, özlemini kendi yazdığı şiirinde dile getirdi. Okul müdürü Mehmet Durak’ın konuşması ile programın sonuna gelindi.

13 Kasım 2012 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not