Modafen’de Tiyatro Haftası Büyük Bir Coşku İçerisinde Geçti ⋅ Modafen

Modafen’de Tiyatro Haftası Büyük Bir Coşku İçerisinde Geçti

27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla gerçekleşen Modafen Tiyatro Haftası bu sene de dolu dolu geçti.

27 Mart Pazartesi günü drama öğretmenlerimiz Serra Somay, Damla Su Barut, Derya Aslan, okul öğretmenlerimizden Alper Yılmaz’ın da katkılarıyla “Dedektif Defne” oyununu sergiledi. Şarkıların da yer aldığı oyun izleyenlerden büyük beğeni topladı. Hemen arkasından 28 Mart Salı günü Modafen Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından Londra’da ve Türkiye’de kapalı gişe oynayan “39 Basamak” adlı oyun sergilendi. Oyun sonunda öğrencilerimizin sergilemiş olduğu başarılı sahne izleyicilerimizden büyük alkış aldı. 29 Mart Salı günü Tiyatro kulübü öğrencilerimiz ile birlikte dünyaca tanınan İngiliz yazar Dr. Seuss’un “The Place You’ll Go” ve değerli şair-yazar Nazım Hikmet’in çocuk romanı olan “Sevdalı Bulut” oyunlaştırıldı ve sahnelendi. Tüm beğenilen oyunların ardından son olarak 1600’lü yıllarda yaşamış Fransız yazar ve oyuncu Moliere’in kara komedi türünde yazdığı “Kibarlık Budalası” ve “Cimri” adlı oyunları Modafen öğrencileri için sadeleştirilerek sahnelendi. Öğrencilerimiz komedinin yalnızca bir güldürme aracı olmadığını, düşündürerek düzeltme görevini de taşıması gerektiğini savunan oyunlarında, toplamsal yargının ve insani dürtülerin abartılması ile farkındalık yaratmayı hedefleyen Molire’i tanıma ve dünyaca ünlü Fransız yazarın eserini kendilerince yorumlamanın keyfini paylaştı.

Modafen olarak bu sene de 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü oldukça heyecanlı ve coşkulu bir şekilde geçirdik. Öğrencilerimize verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyor, sanata ve sanatçıya her daim önem vermelerini diliyoruz.

39 Basamak

Dedektif Defne

Ah Gideceğin Yerler

Cimri ve Kibarlık Budalası

2 Nisan 2018 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not