Modafen’de Girişimcilik Haftası

Her yıl Mart ayının ilk haftası okullarda “Girişimcilik Haftası” olarak değerlendiriliyor. Girişimcilik Haftası kapsamında, 4-8 Mart 2013 tarihleri arasında, Modafen’de başarılı girişimcileri konuk ettik. Her gün yeni bir konuk, okulumuzun konferans salonunda, öğrencilerimize iş hayatında başarılı olmak için gereken temel özelliklerden bahsetti.

4 Mart günü konuk ettiğimiz Sayın Erdem Yurdanur, mackolik.com’u kurmadan önce katettiği yolu anlatırken Modafenli öğrencilere yaratıcılığın öneminden bahsetti ve hayata geçmemiş yaratıcı düşüncelerin ne yazık ki bir fayda sağlamadığını, iyi bir girişimcinin ancak hayallerini cesaretle birleştirdiği taktirde başarıya adım atabileceğini vurguladı. Bunun yanı sıra iyi bir aileye sahip olmanın, dürüstlüğün ve çalışkanlığın öneminin altını çizdi.

5 Mart günü okulumuza gelen Sayın Şöhret Pakiş, sunumunda Polin firmasının ürettiği su kaydıraklarının Türkiye ve dünyadaki başarısını anlatırken öğrencilerimize başarının sırrının işine dört elle sarılmak ve yapılan işten haz almak olduğunun mesajını verdi.

6 Mart günü Yapı Kredi Bankası Bankacılık Kredi Destek Direktörü Sayın Serkan Sütçü ve Fikir Geliştirme Merkezi Müdürü Sayın Görkem Çokçetin, yaptıkları sunumlarda innovasyon süreçlerinden, innovasyon için gereken kişilik özelliklerinden bahsederken iş hayatı ile ilgili anlattıkları ilginç hikâyelerle öğrencilerimizin ilgisini çektiler.

7 Mart günü okulumuzun davetli konuğu Destek Yayınlarının sahibi Sayın Yelda Cumalıoğlu idi. Cumalıoğlu, başarıya giden yoldaki engelleri aşmak için kararlılık, azim ve işini sevmenin önemini anlatırken öğrencilerimize işlerine sevgi, coşku ve inançla sarılmanın, başarısızlıklardan yılmayıp olumsuz koşulları iyi bir bakış açısıyla olumluya döndürmenin öneminden bahsetti.

Dört gün boyunca girişimcilik öğretmenimiz Sayın Selda Terek moderatörlüğünde ilerleyen seminerlerde öğrencilerimizin ilgisi ve konuklara sordukları sorular dikkat çekti. İnnovasyon ve girişimcilik konularında sordukları sorular ve yaptıkları yaratıcı yorumlarla konuklarımızı hayran bırakan öğrencilerimiz, son gün kendi araştırmaları ve sunumları ile Girişimcilik Haftasını renklendirdiler. İletişim öğretmenimiz Sayın Mine Erturgut, girişimcilik dersi almadıkları halde 7. sınıfları yönlendirerek başarılı sunumlar hazırlamalarını sağladı. 7. sınıflardan Ece Ağalar#255 ve Gurur Deniz Uyanık#270 “Genç Girişimciler”, Enver Kemal Bican#109 “Markus Persson”, Kerem Harmankaya#495 “İş Bankası”, Yiğit Şentürk#93 “yemeksepeti.com”, Mertcan Hasgül#98 “Lamborgini”, Yiğit Haluk Kurt#307 “Finger”, Cihan Baban#750 “Smart Truck Mobil Café” konularını sundular. Girişimcilik dersi alan lise öğrencilerimizden Şebnem Kol#486 “Walt Disney” ve Batu Ekincioğlu#741 “Telefon” konularında başarılı sunumlar yaptılar.

Çocuklarımızın Girişimcilik Haftasına gösterdikleri bu yoğun ilgi bizlere geleceğin önemli girişimcileriyle birlikte olduğumuz hissini verdi.

13 Mart 2013 Çarşamba
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not