Modafen’de Edebiyat Şenliği

Modafen ailesi olarak söyleyecek sözü, anlatacak hikayesi, dil ve edebiyat ile ilgili farkındalığı olan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda okulumuz Türkçe ve edebiyat öğretmenleri; ilkokul öğretmenleri, sanat bölümü ve fotoğrafçılık kulübü iş birliği ile 14-21 Aralık tarihleri arasında “Modafen Edebiyat Haftası” düzenlediler. Hafta boyunca her sınıf düzeyine yönelik etkinlikler gerçekleştirildi.

Resim öğretmenlerimiz ve fotoğrafçılık kulübünün hazırladığı sergiler ile Modafen Edebiyat Haftası daha da renklendi. Resim öğretmenlerimiz öğrencilerine kitap kapakları tasarlatıp sergilerken Fotoğrafçılık Kulübü öğretmenimiz Ilgın Yaroğlu da öğrencileriyle birlikte “Modafen Okuyor” sergisi düzenledi.

Açılış; büyük ozan, anlatıcı, sözün büyücüsü Yaşar Kemal ile yapıldı. 14 Aralık Pazartesi günü tüm lise öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla “Ustalara Saygı: Yaşar Kemal Sempozyumu” gerçekleştirildi. Edebiyat öğretmenlerimiz Tuncer Türk, Tuğçe Aydın Kongur ve Ayça Tunçel Eken bizlere usta yazarın büyülü dünyasını tanıttılar.

15 Aralık Salı günü, çocuk edebiyatının güçlü kalemi Çiğdem Gündeş ve eserlerini resimleyen Ayda Kantar Ataman “Çizgiden Masala” adlı atölye çalışmasıyla 2. sınıf öğrencilerimizle buluştu. Çocuklarımıza bir kitabın oluşum süreciyle ilgili bilgi verip kitaplarını imzaladılar.

16 Aralık Çarşamba günü hem mühendis hem yazar kimliğiyle disiplinlerarasılık konusunda ilham kaynağı olan Toprak Işık, 3. sınıf öğrencilerimizle buluştu. Meraklı soruları yanıtlayıp kitaplarını imzaladı.

17 Aralık Perşembe günü şair, romancı, hikayeci ve oyun yazarı Habib Bektaş, kültürümüzün birikimi olan atasözleri ve deyimleri hikayeleştirdiği “Uzun Lafın Kısası” kitapları çerçevesinde 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle söyleşti. Türkçemize ilişkin farkındalık yaratmada bizlere destek oldu.

Modafen Edebiyat Haftası’nın son etkinliğinde bir büyük usta daha anıldı. 21 Aralık Pazartesi günü 7. sınıf öğrencilerimiz “Ustalara Saygı: Orhan Veli Şiir Dinletisi” adı altında şairin eserlerini dramatize ettiler. Türkçe öğretmenimiz İlknur Aydemir’in sunumu, okul müdürümüz Mehmet Durak’ın konuşması ve sanat bölümünün dans ve müzik performanslarıyla daha da renklenen dinletide Orhan Veli’yi özlemle andık.

25 Aralık 2015 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not