Modafen’de Dünya Tiyatro Günü ⋅ Modafen

Modafen’de Dünya Tiyatro Günü

Unesco’nun sahne sanatları bağlamında, dünya çapında bilgi ve uygulama alışverişini arttırmak, gelişim sürecinde sanatsal yaratıcılığın ve üretimin gerekliliği konusunda toplumsal bilinci uyandırmak ve geliştirmek gibi hedefleri, Dünya Tiyatro Günü’nde bir kez daha hatırlatılmaktadır. Her yıl 27 Mart’ta kutlanan Dünya Tiyatro Günü, Modafen’de de dolu dolu yaşandı. Dünya tiyatro gününde okulumuza Mim Depo Sanat ekibi konuk oldu ve mim sanatı ile canlandırdıkları geleneksel Türk Tiyatrosunun simgelerinden Karagöz ve Hacivat öğrencilerimizi kapıda karşıladılar. Nasrettin Hoca ise EdukaKids öğrencilerimize merhaba dedi güne başlarken. Türk sinema ve tiyatrosunun unutulmaz ismi Adile Naşit, Hababam Sınıfı’nın Hafize Ana’sı çaldı ders zillerimizi ve koridorlarda yaşadı Tiyatro.

EdukaKids ve İlkokul öğrencilerimiz Atom İle Bıdık Tatilde adlı oyunu izleyerek Dünya Tiyatro Gününde tiyatro sanatı ile dolu keyifli bir gün geçirdiler.

İpek Erdem ve Gökçe Özyol ortaokul ve lise öğrencilerimize söyleştiler. Tiyatronun ve oyunculuğun inceliklerinden bahsettiler. Günümüz koşullarında nasıl ve ne şartlarda sanat üretiminde bulunduklarını anlattılar.

Öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği etkinliklerle Dünya Tiyatro Günü, Modafen’de bir kez daha sanatla dolu geçen keyifli bir gün olarak hafızalara kazındı.

30 Mart 2015 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not