Modafen’de “Dünya Çocuk Hakları Günü” Kutlaması ⋅ Modafen

Modafen’de “Dünya Çocuk Hakları Günü” Kutlaması

Kanunen veya ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini tanımlayan ve evrensel olan “Çocuk Hakları” hem ders içerisinde işlendi hem de düzenlenen program ile kutlandı.

15 Kasım 2016 Salı günü okulumuzun 6. sınıf öğrencileri ve Türkçe-Sosyal Bilgiler öğretmenleri tarafından “Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide öğrencilere “Çocuk Hakları” hakkında bilgi verildi ve Çocuk Hakları Sözleşmesinin maddeleri okundu. Ardından öğrencilere konu ile ilgili eğlenceli bir video izletildi, video hakkında konuşuldu ve bu şekilde söyleşi sona erdi. Ders içerisinde de yapılan sözleşme ve haklar ile ilgili bilgiler işleyen ve kısa metrajlı film izleyen öğrencilerimiz dersin sonunda sloganlı ve resimli broşür çalışmaları yaptılar.

“Çocuk Hakları Günü” kutlaması ve ders içerisinde yapılan çalışmalar ile öğrencilerimiz evrensel haklara sahip olduklarının bir kez daha farkına varmış oldular.

21 Kasım 2016 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not