Modafen’de 11. Kez Harvard MUN Konferansı Sertifika Töreni ⋅ Modafen

Modafen’de 11. Kez Harvard MUN Konferansı Sertifika Töreni

21 Ocak-28 Ocak 2024 tarihleri arasında 11. kez Boston’da Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansına katılmayı başaran lise öğrencilerimiz sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Bu yıl 71.’ si düzenlenen ve her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen, Harvard Üniversitesi Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’na 9 lise öğrencimiz ile katılmanın gururunu yaşadık.

Dokuz, on ve on birinci sınıflardan olan öğrencilerimiz Lara Suderbay, Zeynep Ayşe Erdoğan, Ömer Baran, İlber Dakni, Mehmet Efe Ünlü, Demir Bayrak, Yekta Çınar Bayrak, Ege Çakırsoy, Batu Sofuoğlu’na eşlik eden Elif Nalbantoğlu ve Gökçe Lap, Harvard MUN 2024 için Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tuttu. New York ve Boston şehirlerinde sosyal ve kültürel birçok etkinliğe katılan öğrencilerimiz MIT ve Harvard Üniversite ziyaretlerini de gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler Binası, Özgürlük Anıtı, Wall Street, Times Square, MET Müzesi, American Museum of Natural History, Top of the Rock gibi dünyanın ve Amerika’nın en önemli turistik yerlerini görme fırsatı buldu. New York turunu NY Knikcs & Brooklyn Nets, NBA maçına katılarak bitiren öğrencilerimiz Harvard’ın yolunu tuttular.

Dünyanın 40 farklı ülkesinden 5000’e yakın lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen Harvard MUN konferansında her okul, kendilerine konferans yöneticileri tarafından atanan bir ya da iki ülkeyi temsil ederek Birleşmiş Milletler’in güncel konularını tartıştılar. Öğrencilerimiz, bu yıl Slovakia ve Eritrea ülkesinin delegasyonu olarak konferansa katıldılar.

Öğrencilerimiz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bir araya gelmek, dünya meselelerini tartışmak ve İngilizce dil becerilerini ileri düzeyde kullanma fırsatı buldular. Oturumlar boyunca dünya gündemini yakından ilgilendiren sosyal, siyasi, ekonomik ve bilimsel konuları ele aldılar. 4 gün süren Harvard Model United Nations Konferansını okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil ederek tamamlayan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

31 Ocak 2024 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not