Modafen Yurtdışı Eğitim Başarılarıyla Gurur Duyuyor

2015-2016 Akademik Yılı birinci döneminin sonuna geldiğimiz bugünlerde, bizleri gururlandıran yurtdışından kabul alan ve öğrenimine devam eden öğrencilerimizin başvuru süreçleri ve sonuçlarından gelen olumlu haberler yüzleri güldürüyor.

Geçen yıl mezun ettiğimiz öğrencilerimizden Cem Yiğit Kılıç, Amerika Birleşik Devletleri Duke University’de Biyomedikal Mühendisliği bölümünde okumaktadır. Aynı yıl mezun ettiğimiz bir diğer öğrencimiz İrem Nur Karaman İngiltere Norwich Business School’da İşletme ve Yönetim eğitimi alırken, Koray Tezcanlı eğitimine Kanada Toronto Üniversitesi Ekonomi bölümünde devam etmektedir.

Şu an 12. sınıfta okuyan öğrencimiz Oğul Süleyman Berkel İngiltere’de birçok üniversiteye başvuru yaptı. Öğrencimiz, West London, Sussex, Brunel, Kingston, ve London Metropolitan üniversitelerinden İşletme ve Yönetim ya da Havacılık ve Havaalanı İşletmeciliği eğitimi almak üzere kabul almıştır.

Şu an 12. sınıfta okuyan bir diğer öğrencimiz Berkay Gümüşgerdan ise hem AB’de hem de İngiltere’de birçok üniversiteye İşletme okumak üzere başvuru yapmıştır. Öğrencimizin ABD’de kabul aldığı üniversiteler şunlardır: Lynn University (Burslu), Cal State Long Beach, Pace University ve Bryant University. İngiltere’de ise King’s College, Royal Holloway, INTO City, Brunel, Richmond, Westminster (Kaplan) öğrencimize kabul veren üniversitelerdir.

Geçen yıl okulumuzda 6. sınıfta eğitim gören iki öğrencimiz ailelerin işleri dolayısıyla yurtdışına taşınmıştır. Bu öğrencilerimizden Uraz Bazna New Jersey’de yaşamaktadır ve eğitimine bölgenin en iyi okullarından biri olan Montclair Kimberley Academy’de devam etmektedir. Diğer öğrencimiz Sarp Ertam ise Hong Kong’da, yine ülkenin en iyi okullarından biri olan Canadian International School’da eğitim görmektedir. Sarp bu okula kabul edilen ilk Türk öğrencidir ve öğrencimiz sayesinde Türk Bayrağı okulun “Bayrak Salonu”nda yerini almıştır. Sarp, aynı zamanda Hong Kong Basketball Academy Birinci Liginde “En İyi Sporcu” seçilmiş ve 7. sınıfta “Onur Öğrencisi” ödülü alarak bizleri gururlandırmıştır.

Bu vesileyle okulumuz Yurtdışı Danışmanlık ve Hazırlık Ekibine de öğrencilerimizi söz konusu prestijli okullara yerleştirme süreci boyunca göstermiş oldukları üstün çabadan dolayı teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bilindiği gibi yurtdışında okumak isteyen öğrencilerimizin öncelikle TOEFL, IELTS, SAT, AP ve benzeri sınavlardan geçerli not alması, daha sonra başvuracakları bölüme göre ilgili öğretmenlerinden referans mektuplarını almaları ve niyet mektuplarını yazmaları gerekmektedir. Modafen Yurtdışı danışmanlık ekibi gerek sınav hazırlıkları, gerekse diğer süreçlerde öğrencilerimize birebir danışmanlık yaparak yurtdışı başvurularına bir adım önde başlamalarını sağlamaktadır.

Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

25 Ocak 2016 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not