Modafen Yurt Dışı Üniversite’ye Hazırlık ve Danışmanlık Merkezi

Modafen Yurt Dışı Üniversite’ye Hazırlık ve Danışmanlık Merkezi’nin temellerinin atıldığı başarılı bir yılın sonuna geldik. Modafen Yurtdışı Danışmanlık yurtdışında okumak isteyen öğrencilere yol göstermek ve onları hazırlamak için kurulmuştur.

Başarımızın doruk noktası 12. Sınıf öğrencimiz Cem Yiğit Kılıç’ın “Duke Üniversitesi Pratt School of Engineering” Biomedikal Mühendislik bölümüne kabulu olmuştur. Bir çok öğrencimiz de Kanada, İngiltere ve Avrupa’nın değişik ülkelerindeki okullara kabul edilmiştir.

Aynı zamanda, partnerimiz ATEC ile çalışarak, İngiltere’deki öncü üniversitelerle yakın ilişkiler oluşturmuş bulunmaktayız. Warwick, Durham, City University London, CASS Business School, Kings College London, East Anglia ve Leeds gibi üniversiteler okulumuza öğrencilerimiz ile tanışmak ve sunum yapmak için geldiler. Ayrıca, “London School of Economics”’in dahil olduğu “University of London International Foundation Program”’ı sunan Mander Portman Woodward (MPW) da okulumuzu ziyaret etti.Bu bahsi geçen üniversiteler İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden olup, dünya çapında da çok önemli bir yere sahiptirler.

Aynı şekilde, Toronto Üniversitesi ve Queens Üniversitesi gibi Kanada’nın önde gelen üniversiteleri de okulumuzu ziyaret etmişlerdir. Buna ek olarak, yurtiçi ve yurtdışı eğitim fuarlarında öncü üniversitelerle bağlantılar kurmuş bulunmaktayız.

Başvurularında öğrencilerimize yardımcı olmak adına, Sosyal Sorumluluk takımımız çeşitli kurumlarla ortaklık kurarak öğrencilerimiz için projeler oluşturmaktadır. Örneğin, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında, Düşler Akademisi ile işbirliği yaptık ve daha bir çok farklı projeler gerçekleştirdik. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı için çeşitli projelerde anlaşmış bulunmaktayız.

Dahası, başarılarımız sadece lise öğrencilerimizle sınırlı değildir. Ailelerinin işleri sebebiyle ulke değiştirecek olan iki 6. Sınıf öğrencimiz, Danışmanlık Merkezimiz tarafından sınavlara hazırlanarak New Jersey ve Hong Kong’un öncü okullarına kabul edilmişlerdir. Ayrıca, birçok öğrencimizi grup ve bireysel olarak yaz okullarına gönderdik.

Sonuç olarak, daha ileriye gideceğimiz harika bir platform oluşturmuş bulunmaktayız. Modafen Yurt Dışı Üniversite’ye Hazırlık ve Danışmanlık Merkezimizin desteğinden yararlanmak isterseniz, bize ulaşmaktan çekinmeyin.

İletişim

Elif Nalbantoğlu
elif.nalbantoglu@modafen.com.tr

Steve Leck
steve.leck@modafen.com.tr

26 Haziran 2015 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not