Modafen Uygarlık Buluşması ⋅ Modafen

Modafen Uygarlık Buluşması

5. sınıf öğrencilerimizin Sosyal Bilgiler dersi 2. Ünite başlığı olan “Kültür ve Miras” konusunun “Somut kalıntılardan faydalanarak kadim uygarlıkların insanlık tarihine katkılarını fark eder.” kazanımından yola çıkıldı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne gezi düzenlendi.

“Uygarlıkların Buluşması” adı altında düzenlenen etkinliğe 5. Sınıf öğrencilerimizin tümü katıldı. Öğrencilerimiz müze alanında gruplara ayrılarak, kendi gruplarının kalıntı objelerini araştırdı ve müze bahçesinde “Eskiz” çalışması yapıldı. Araştırmaları ve çalışması biten öğrencilerimiz konularıyla ilgili hazırladıkları şarkıları müzik öğretmenimiz eşliğinde müze bahçesinde seslendirdi. Müzik bitiminde ise kendi konuları içerisinde yer alan objeler düşünülerek drama etkinliği gerçekleştirildi. Müze bahçesinde bulunan objelere benzeyerek hareketsiz duran öğrencilerimiz sergiledikleri drama ile herkesin dikkatini çekti. Son olarak tüm gün müzeyi gezen ve objeler hakkında bilgi alan öğrencilerimiz kendi oluşturdukları grupları ile bir “Bilgi Gazetesi” gazetesi oluşturdu.

Yapılan etkinliğin öğrencilerimiz üzerinde uyandırdığı duygu ve düşünceler Türkçe ve İngilizce derslerinde konuşularak kompozisyon haline getirildi. Hemen hemen tüm derslerin ortak olması çalışmayı Multidisipliner bir çalışma haline getirdi. Öğrencilerimizi böyle önemli bir çalışmada yer aldıkları için kutluyor, başarılarının eğitim hayatı boyunca devam etmesini diliyoruz.

8 Kasım 2018 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not