Modafen Uluslararası Çeviri Yarışmasına Katıldı

Türkiye’de 2018 Mart-Haziran döneminde Uluslararası Anadil Günü’ne adanmış Genç Çevirmen Yarışması düzenledi.

Yarışma “Rusçadan Türkçeye eserlerin çevirisi” ve “Türkçeden Rusçaya eserlerin çevirisi” olarak iki kategoride gerçekleştirildi.

Çağdaş Rus ve Türk yazarların eserlerini tanımak için projeye katılanlara Rus ve Türk yazarların metinleri sunuldu. Her katılımcı bağımsız olarak metnin karmaşıklık seviyesini seçebildi. Çevrilen eserler profesyonel bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmaya Türkiye’den (İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Trabzon) Rusya’dan, Beyaz Rusya’dan, Ukrayna’dan ve başka ülkelerden toplam 58 kişi katıldı. İstanbul’dan Modafen Rusça dersi öğrencileri Alina Gürül, Selin Kıral ve Dora Çetin yarışmaya katılıp sertifika almaya hak kazandı.

Modafen ailesi olarak gösterdikleri başarılı performanslarla birlikte uluslararası yarışma deneyimini de yaşayan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

24 Eylül 2018 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not