Modafen Tiyatro Kulübü’nden “Momo”

Dünya çocuk edebiyatının önemli eserlerinden biri daha Modafen öğrencileriyle buluştu.

Alman fantastik çocuk kitabı yazarı Michael Ende tarafından kaleme alınan, dünyanın hemen her köşesinde otuza yakın dile çevrilen “Momo” Modafen Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından sahnelendi. Tiyatro eğitmenimiz Derya Aslan’ın 3 ve 4. sınıf tiyatro kulübü öğrencileri için uyarladığı oyun seyircilerden tam not aldı.

Disiplinler arası bir yaklaşımla ilerlediğimiz provalar süresince, müzik öğretmenimiz Ali Polat ve dans eğitmenimiz Caner Peçenek “Momo” oyunumuz için üç şarkı bestelediler. Bunun yanı sıra mini sinema kulübü, iletişim ve drama eğitmenimiz Mine Özveren, provalar boyunca öğrencilerimize oyunun teması olan “zaman” kavramı üzerine sunumlar gerçekleştirdi.

Karakter analizi üzerine yapılan çalışmalar sonunda ise öğrencilerimiz, kullanacakları kostümlere kendileri karar vererek dekor parçaları ve aksesuarların bir bölümünü kendi çabaları ile üretmenin keyfini yaşadılar.

Bir tiyatro oyununun mutfaktan sahneye uzanan serüveni birlikte yaşayarak, tiyatronun bir ekip işi olduğunun farkına vardıkları anda ise emeklerinin karşılığının sahnede bol bol alkış olarak geri dönmesinin mutluluğuna vardılar.

12 Mayıs 2016 Perşembe
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not