Modafen Tenis’e Start Verdi ⋅ Modafen

Modafen Tenis’e Start Verdi

Kuruluş çalışmalarına geçen yıl başlanan, Modafen Tenis Kulübü faaliyetlerine başlıyor.

Toplam 32 öğrencinin katıldığı kulüp, yaş grupları ve seviyeler göz önüne alınarak altı gruba ayrıldı.

Baş Antrenör Michel Verpeaux; derslerde maksimum verime ulaşmak için öğrencilerin fizik, yaş, geçmiş tenis bilgisi ve seviyesine göre gruplarda yeni düzenlemelere gidilebileceği konusunda bilgi verdi. Michel Verpeaux, 1958 yılında Fransa Nice’de doğdu ve tenis eğitimine Fransa’nın en büyük ve en tanınmış kulüplerinden “Country Club Aixois”de başladı. 12 yıl boyunca birinci ligde olan bu kulüpte oynadı. 14 yaşında “Provence Bölgesi” birincisi oldu. “Country Club Aixois” takımı olarak katıldıkları ülke şampiyonasında Fransa şampiyonu oldular.

1985 yılında antrenörlüğünü yaptığı Emanuel Derly, Orange Bowl Dünya Klasmanında, 14 yaş birincisi ve aynı yıl Avrupa şampiyonu oldu.

Fransa’da son olarak Arnaud Clement’in antrenörlüğünü yaptı. Oyuncusu Dünya Klasmanında ilk 10’a girdi ve 2001 yılında “Avustralya Open”da finale çıktı.

1996 yılında Türkiye’ye gelen Mİchel Verpeaux, öğrencilerinden tek ve çiftler olmak üzere 16 Türkiye şampiyonu çıkardı. O dönemdeki en başarılı sporcularından ikisi, Barış Ergüden ve Pemra Özgen’dir.

Modafen’de Tenis Aktiviteleri ayda sekiz saat olmak üzere minimum altı ay devam edecek şekilde planlandı. Antrenmanların, Levent Tenis Kulübünde yapılacağı bilgisi verildi.

Modafen Tenis Kulübü Broşürü için tıklayınız.

7 Kasım 2012 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not