Modafen Öğrencileri Çanakkale’de ⋅ Modafen

Modafen Öğrencileri Çanakkale’de

Bir milletin dönüm noktası olan Çanakkale Savaşı’nın izlerini görmek amacıyla Modafen öğrencileri ile birlikte Çanakkale’ye gezi düzenlendi.

29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenen gezinin ilk durağı Gelibolu oldu. 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerin şehit olduğu Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı, Şehitler Abidesi, Kanlı Sırt ve Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” dediği 57. Alay Şehitliği gezildi. Ardından milli tarihimizde altın bir sayfa haline gelen ve Çanakkale savaşının odak noktası olan, düşmana ilk darbenin indirildiği Mehmetçik Parkına gidildi. Parkın içinde Tanrı’ya dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden “Conkbayırı Anıtı” görüldü. Tarihte büyük bir zafer olarak kabul edilen ve Türk Milleti’nin onuru olan bu büyük savaşın yapıldığı yerleri gezmek ve kalıntılarına rastlamak öğrencileri büyük bir heyecanın içerisine soktu. Ertesi gün ise Çanakkale şehir gezisi yapıldı. Truva, Aynalı Çarşı gezildi ve Queen Elizabeth gemisini batırmayı başaran Nusret Mayın Gemisi hakkında bilgi edinildi.

Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” Dediği Çanakkale Savaşı’nın izlerini yerinde gören öğrencilerimiz büyük bir tarihi bilgi ile dönmenin mutluluğunu yaşadı.

1 Haziran 2017 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not