Modafen New York’ta

Modafen olarak bu yılki bahar tatilimiz için destinasyonumuz Amerika idi. Havaalanındaki heyacanlı buluşmamızın ardından keyifli geçen bir uçak yolculuğu ile New York JFK Havaalanına vardık. Amerika’da hala sabahtı. Bizi bekleyen otobüsümüze binip New York Hilton Midtown Oteli’ne geldik ve otele yerleşme işlemlerimizin ardından Manhattan‘da bulunan otelimizin etrafında küçük bir keşif turu yaptık. Rehberimizin belirlediği saatte otelimizin lobisinde hep beraber buluşup akşam yemeği için şehrin kalbi olan, binlerce renkli ışıklı canlı tabelanın süslediği Times Square’e gittik. Doğum günü kutlamalarıyla geçen akşam yemeğimizin ardından, yolculuğun verdiği yorgunluk ile otelimize dönüp, erkenden uyuduk.

2. gün, ilk akşam dinlenmiş olduğumuz için büyük bir heyecanla erkenden uyanıp kahvaltımızı ettik ve New York şehrini keşfetmek üzere otobüsümüze binerek yola koyulduk. İlk durağımız sabırsızlıkla beklediğimiz, Fransa tarafından Amerika’nın 100. yıl kutlaması adına hediye edilen Özgürlük Adası’nda bulunan ve 1886’dan beri Amerika’nın adeta simgesi olan Özgürlük Heykeli (Statue of Liberty) oldu.Tekne ile adaya varıp, müthiş fotoğraflar çektikten sonraki durağımız rehberimiz eşliğinde finans dünyasının kalbinin attığı Wall Street-New York Borsa Binası oldu. Hep beraber yenen öğle yemeği ardından 11 Eylül 2001 senesinde terör sonucu yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin (World Trade Center) yerine yapılmış olan Anıt Mezar’ı ziyaret ettik. Tüm öğrenci ve misafirlerimiz için çok duygulu olan bu anlardan sonra şehrin adeta ciğerleri vazifesini gören dünyanın en büyük parklarından Central Park’ı gördük. Freddie Mercury‘nin evine gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne doğru yola çıktık. Öğrencilerimiz büyülenmiş bir şekilde otobüsümüze geri döndüler ve bizler de ünlü Harlem bölgesine doğru yola koyulduk. Akşam üzeri otelimize dönerken, otelimizin bir blok ötesinde bulunan ünlü Rockefeller ailesine ait Rockefeller Center’ı gezdik. Fifth Avenue’ de yaptığımız turun ardından akşam yemeğimizi Manhattan’da yedik ve otelimize döndük.

3. gün kahvaltımıızın ardından Fifth Avenue’de bulunan Apple mağazasına uğradık. Central Parkı’ın içinde keyifli bir yürüyüşten sonra dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Metropolitan Sanat Müzesi’ne (The Metropolitan Museum of Art) randevu saatimizde vardık. Bu büyüleyici müzede gerçekleştirdiğimiz tarih yolculuğumuzdan sonra öğle yemeğimiz yiyip, bu sefer de filmlere konu olmuş American Museum of Natural History’yi gezmek için yola koyulduk. Akşam üzeri otelimize dönüşün ardından keyifli bir doğum günü kutlaması daha gerçekleştirip, dileyen misafirlerimiz ile Broadway’in ünlü şovlarından “Mamma Mia”yı izlemeye gittik. Diğer misafirlerimiz ise Broadway’de bir akşam yemeği yediler.

4. gün sabah kahvaltısından sonra Washington District of Columbia için erkenden yola koyulduk. Baltimore üzerinden yaklaşık 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğu sonunda Amerika’nın başşehri, politik ve idari merkezi, aynı zamanda eyalet olmayan, direkt federal devlete bağlı Washington’a büyük bir heyecanla vardık. Beyaz Saray, ABD Kongre Binası (United States Capitol), Georgetown Üniversitesi, 1897 yılından beri hizmet vermiş günümüzde restore edilip turistik bir mekân haline getirilmiş tarihi postane binasını, dünyanın en büyük dikilitaşı olan ülkenin kurucusu George Washington anısına yaptırılan Washington Anıtı, II. Dünya Savaşı Ulusal Anıtı, Birleşik Devletler silahlı kuvvetlerine adanmış Vietnam Şehitleri Anıtı, Franklin Delano Roosevelt Anıtı, Amerikan başkanlarından Abraham Lincoln anısına yapılan Lincoln Memorial Anıtı. Amerikalı, Afrika kökenli baptist papaz ve ırksal eşitlik görüşleri ile tanınan Nobel Barış Ödülü sahibi Martin Luther King Anıtı, talihsiz bir suikaste uğrayan bir başka Amerikan Başkanı John Kennedy Kompleksi, ABD Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı (Pentagon Binası) görüldükten sonra, eski Amerikan mimari yapılarının ağırlıkta olduğu, restoran, kafe ve butik mağazaları ile ünlü George Town’da yemek ve dolaşma molası verdik. Akşamüstü otobüsümüz ile New York’a doğru yola çıktık, mola yerinde aldığımız akşam yemeğimiz ardından otelimize vardık.

5. günü alışveriş turumuza ayırdık ve sabah otobüsümüz ile New York’un dışında bulunan Woodbury Common Premium Outlets’e gittik. Hediye alışverişimizi tamamlayıp Manhattan‘a geri döndük ve akşam yemeği öncesi Fifth Avenue’de bir gezinti yapıp Times Square’de akşam yemeğimizi yedik.

6. gün bir grup öğrencimiz çok arzu ettikleri “Six Flags Eğlence Parkı” gezisinin tadını tüm gün boyunca çıkardılar. Diğer misafirlerimiz ise sabah kahvaltısından sonra rehberinizin eşliğinde New York’un ünlü semtlerinden Çin, İtalyan Mahallelerini, Empire State Binası’nı, St. John Katedrali’ni, Chelsea Market’ı, ünlü bohem Soho semtini gezmek üzere yola çıktı. Akşam yemeğimizi Manhattan’da yedik.

7.gün kahvaltımızın ardından East River üzerinde 1883 yılından beri hizmet veren Brooklyn ile Manhattan birbirine bağlayan tarihi Brooklyn Köprüsü’nü görmeye gittik. Öğle yemeğimizi Soho’da yedikten sonra Grand Terminal Binası’nı ziyaret ettik. Son kez Central Park’ta yürüyüş yapıp valizlerimizi almak üzere otele döndük ve JFK Havalimanı için yola çıktık. Uçak yolculuğumuzun ardından İstanbul’a vardık ve gezimiz burada sonlandı.

25 Mayıs 2015 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not