Modafen Geleneksel İkinci Yabancı Diller Kitap Okuma Yarışması ⋅ Modafen

Modafen Geleneksel İkinci Yabancı Diller Kitap Okuma Yarışması

Dördüncüsü düzenlenen “Modafen Geleneksel İkinci Yabancı Diller Kitap Okuma Yarışması”yla farklı dillere olan yatkınlıklarını ve öğrenme arzularını gösteren öğrencilerimiz, kısa sürede kaydettikleri ilerleme ve dile olan hakimiyetleriyle jürinin karar vermesini zorlaştırdı.

Modafen Geleneksel İkinci Yabancı Diller Kitap Okuma Yarışması’nın bu yılki kazananları İspanyolca dilinde 7A sınıfından 1478 numaralı öğrencimizi Sarp Bayraktar, Almanca dilinde 7A sınıfından 2010 numaralı öğrencimiz Aşha Açin Kanbolat, Rusça dilinde 7A sınıfından 2019 numaralı Nehir Özpınar ve Fransızca dilinde 7D sınıfından 2360 numaralı Yasmin Bayer oldu.

Aksan, akıcı okuma ve öz güven kriterleri üzerinden değerlendirilen öğrencilerimiz dört dilde yarıştı. Yarışma, ikinci yabancı diller arasında yer alan İspanyolca, Almanca, Rusça ve Fransızca dillerinde yapıldı. Yarışmada öğrencilerimiz yaz boyunca kendi ikinci yabancı dillerinde okudukları kitaplardan bir pasaj ve ve hiç bilmedikleri bir eserden kendilerine verilen sürpriz bir metni okudu.

İki bölümden oluşan yarışmaya her yabancı dilden üç öğrenci katıldı. Jüri koltuğunda her dilin öğretmeni, dile hakim bir başka öğretmen ve o dile hakim bir 10. sınıf öğrencisi yer aldı. İspanyolca dilinde İspanyolca Öğretmeni Milena CAIAFFA , İspanyolca Öğretmeni Carolina BAUTISTA ve 10C sınıfı öğrencilerimizden Yavuz ASLAN; Almanca dilinde Almanca Öğretmeni Banu ÖZDEMİR, Almanca Öğretmeni Selda KASTELLI, 10C sınıfı öğrencilerimizden Haydar Kerem GÜLER; Rusça dilinde Rusça Öğretmeni Olena ÇETİN, Rusça Öğretmeni Natalya ÖZGÜL ve 10B sınıfı öğrencilerimizden Mert Can KAYA; Fransızca dilinde Fransızca Öğretmeni Gizem ADAL YAVUZ, Fransızca Öğretmeni Özgün GÜNEY ve 10C sınıfı öğrencilerimizden Neriman Dora BAYKAL verdikleri oylarla dereceye giren öğrencilerimizi belirledi.

Modafen Ailesi olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, okuma alışkanlıklarının artarak sürmesini diliyoruz.

17 Ekim 2019 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not