Modafen Dayanışma Kermesi ⋅ Modafen

Modafen Dayanışma Kermesi

Modafen Ailesi kurulduğu günden bu yana bütün sosyal sorumluluk projelerine yoğun ilgi, alaka ve hassasiyetle yaklaşmıştır. Modafen olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılında TEGV’in de katkılarıyla yardımlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

2015-2016 öğretim yılı sonunda Modafen Rehberlik Birimi, öğretmenlerimizden Zeliha Süt ve 5. sınıf öğrencilerimiz arasından gönüllülerin iş birliği ile gerçekleştirilen Modafen Dayanışma Kermesi bünyesinde toplanan yardımların, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne (SGDD-ASAM) destek olmak için kullanılmasına karar verilmiştir. Bu amaç doğrultusunda kermeste emeği geçen tüm 5. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklara ayakkabı, kıyafet ve öğretici oyuncak alışverişi yapılmıştır. SGDD-ASAM’da çocuklarla yapılacak psikolojik çalışmalarda kullanılmak üzere çalışma odası ve kütüphane oluşturulmuş, çeşitli dillerde birçok kitap temin edilmiştir. Satın almaların ardından alınan eşyalar ile birlikte merkeze bir ziyaret organize edilmiş, bu ziyaret esnasında merkezde çalışan sosyal çalışmacı ve psikologlar tarafından öğrencilerimize “mülteci” ve “sığınmacı” kavramları anlatılmış, merkezde yapılan çalışmalardan bahsedilmiştir. Ayrıca merkeze davet edilen bir grup akran sığınmacı çocuk ile temas çalışmaları yapılarak çocukların birbirleri ile etkileşime geçmeleri sağlanmıştır. Çocuklar karşılıklı olarak kendi dillerinden kalıpları birbirlerine öğretirken hem keyifli zaman geçirmiş hem de yeni dostluklar kurma fırsatı bulmuş oldular.

Geziye katılan bazı öğrencilerimiz duygularını şu şekilde ifade ettiler;

Lal Zorlu (5A): “Bugün çok güzel ve özel bir gündü. O minik masum yüzleri görünce kendimle, arkadaşlarımla ve okulumla çok gurur duydum. İyi ki bu kermesi yapmışız.”

Dünya Tangün (5A): “Bugün gördüklerim beni duygusal olarak çok etkiledi. Bunları yaşadıktan sonra benim için ne bir elbisenin önemi ne de bir ayakkabının önemi kaldı. Bu kermeste bir sürü çocuğu mutlu ettik ve ben de çok mutlu oldum.”

Modafen Ailesi olarak, öncelikle projeye katılan 5. sınıf öğrencilerimize, ardından emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

10 Temmuz 2016 Pazar
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not