Modafen Burgazada Sait Faik Abasıyanık Müzesi’nde ⋅ Modafen

Modafen Burgazada Sait Faik Abasıyanık Müzesi’nde

Modafen Öğrencileri edebiyata verdiği önemi aynı zamanda ünlü edebiyatçılara da veriyor. Bu bağlamda öğrencilerimiz 31 Mayıs Çarşamba günü Burgazada’ya Sait Faik Abasıyanık’ın evine gitti.

Okulumuzun 8.sınıf öğrencileri, usta öykücülerimizden Sait Faik Abasıyanık’ın hayatını ve hikâyelerini okuyup inceledikten sonra yazarımızın Burgazada’daki evini ziyaret etti. Hikâyelerini kaleme aldığı ve tüm eşyalarının sergilendiği bu tarihi ev öğrencilerimizi oldukça etkiledi. Gidilen bu ahşap evdeki panoramik fotoğraflar ve Sait Faik’e ait olan notlar ile öğrencilerimizin bilgileri pekişmiş oldu.

Bilgilerini pekiştirirken aynı zamanda güzel havanın da tadını çıkartan öğrencilerimiz bisiklet ve fayton turu yaptı. Bilgi ve sanat kokan bu güzel günde öğrencilerimizin keyfi görülmeye değerdi.

1 Haziran 2017 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not