Modafen Bu Kez Dördüncü Sınıflar ile Yalova Yürüyen Köşk’te ⋅ Modafen

Modafen Bu Kez Dördüncü Sınıflar ile Yalova Yürüyen Köşk’te

Her yıl yurt içi, yurt dışı olmak üzere birçok gezi düzenleyen Modafen, geçtiğimiz günlerde dördüncü sınıflar ile birlikte Yalova’ya Atatürk’ün Yürüyen Köşkü’ne gitti.

16 Kasım Çarşamba günü düzenlenen gezinin ilk durağı “Yalova benim kentim” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün Yürüyen Köşk’ü oldu. Görevli rehberlerin anlatımları eşliğinde köşkü gezen öğrencilerimiz Atatürk’e ait eşyaları ve yapıyı dikkatle inceledi. Ayrıca Atatürk’ün doğaya verdiği önem sebebiyle köşk temelinin 4 m doğuya kaydırılmasına ve Yürüyen Köşk olarak adlandırılmasına yol açan 290 yıllık çınar ağacı öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti. Çınar ağacının ve köşkün önünde topluca çekilen fotoğraflar sonrasında gezinin ikinci durağı olan Yalova Termal Atatürk Köşkü’ne geçildi. Öğrencilerimiz görevli rehberler eşliğinde gezilen köşkte Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyalarını, odasını ve diğer yaşam alanlarını gözlemleyerek Ata’yı bir kez daha özlemle andı. Köşk içerisinde Atatürk’ün kız kardeşi Makbule Atadan’a, manevi kızları Afet İnan’a ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’e ayrılan odalar ile birlikte diğer manevi evlatlarının da odaları gezildi. Daha sonra Atatürk ve Çocuk Müzesine gidildi. Müzede Atatürk’ün geçmiş hayatı, çocuklarla olan ilişkisi ve manevi evlatlarının hayatlarına dair bilgiler edinildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamış olduğu yerleri görmenin ve kazanılan bilgilerin sevinciyle Yalova gezisi son buldu.

2 Aralık 2016 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not