Modafen Almanya Gezisi Keyifli Anılarla Son Buldu ⋅ Modafen

Modafen Almanya Gezisi Keyifli Anılarla Son Buldu

Modafen öğrencileri Almanya gezisi ile yeni yerler keşfetmenin yanı sıra, derslerde öğrendikleri bilgileri pekiştirme ve pratik yapma fırsatını buldular. Almanca öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilen 7 günlük gezide öğrencilerimiz Alman kültürünü yerinde yaşayarak, gezilebilecek ilgi çekici noktaları gezip, lezzetli yöresel yiyecekleri tattılar.

Öğrencilerimiz ilk olarak Hamburg şehrine ulaşarak, otellerine yerleştiler ve ardından şehir merkezinde bulunan tarihi noktaları gezdiler. Verilen mola sonrası Miniatur Wunderland isimli dünyanın en büyük demiryolu minyatürü müzesini ziyaret edilerek ilk gün sonlandırıldı.Gezinin ikinci gününde Tierpark Hagenbeck hayvanat bahçesi ve akvaryumu gezilerek hayvanlar hakkında yeni bilgiler edinilmiş olundu.

Hayvanat bahçesi ve akvaryum gezisinin ardından öğrencilerimiz Hamburg’un alışveriş noktalarını gezerek, alışveriş yapma fırsatı buldular. Üçüncü gün ise Almanya ve Avrupa sınırları içerisinde hatırı sayılır büyüklüğe sahip Heide Park lunaparkına geçilerek, tüm gün boyunca roller coasterlar, panayırlar vb. daha birçok araç ve aktivitenin keyfini çıkarılarak, 3 günlük Hamburg macerası sona ermiş oldu.

Gezinin 4. gününde Hamburg’dan Berlin’e yapılacak yolculuk için Avrupa Birliği sınırları içerisinde en yaygın olarak kullanılan toplu taşıma aracı hızlı tren tercih edildi. ICE treni ile seyahat etmenin konforunu yaşayan öğrenciler, aynı zamanda popüler bir ulaşım şeklini de tecrübe etmiş oldular. Berlin Hauptbahnhof merkez tren garına varılmasının ardından, Fernsehturm televizyon kulesi ve Almanca öğretmenlerimiz Barış Özdemir ve Banu Özdemir’in büyüdükleri yeri birlikte ziyaret etmenin mutluluğu yaşandı. Bu ziyaret sayesinde öğrencilerimiz, Almanya’daki eğitim sistemini küçük de olsa tanıma şansı buldular.

Beşinci günde öğrencilerimizin ziyaret listesi bir hayli kalabalıktı. İlk olarak Brandenburger Tor (Brandenburg kapısı) ve Madame Tussauds müzesinde ünlülerin balmumu heykellerini inceleyen öğrenciler, daha sonra Checkpoint Charly’s Beach ve Checkpoint Charly’s Müzesi’ni ziyaret ettiler. Son olarak da tarihi Berlin Duvarı’nın bir kısmına göz atılması ve duvarın tarihi ile ilgili müzenin gezilmesiyle beşinci gün sonlandırıldı. Altıncı günde Legoland Deutschland isimli lego müzesinde legodan yapılan eserleri inceleyen öğrenciler ardından Sealife isimli akvaryum da birbirinden ilginç canlılarla tanıştılar.

Son gün Berlin’i karış karış gezen öğrencilerimiz, birçok tarihi yer ve müzeyi ziyaret ederek Alman kültürünü yakından yaşamanın tadını çıkarttılar. Tabii ki gezinin sonunda alışveriş yapmadan dönmek olmazdı. Gezdikleri alışveriş merkezleri ve dükkânlardan hediyelerini alan öğrencilerimiz, tekrar İstanbul’un yolunu tuttular.

25 Ağustos 2016 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not