Modafen 5. Sınıflar Kültür Gezileri ⋅ Modafen

Modafen 5. Sınıflar Kültür Gezileri

14 Nisan Cuma günü 2. Yabancı Dil seçimleri Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça olan 5. sınıf öğrencileri seçtikleri dilin kültürünü kahvaltı veya yemek eşliğinde öğrendi.

Öğrencilerimiz 2. Yabancı Dil olarak tercih ettiği dilin ve o dili kullanan toplumun kültürünü yaşayarak öğrendi. Almancayı tercih eden öğrencilerimiz Nişantaşı’nda bulunan Backhaus’a Alman Kahvaltısına gitti. Almanya’ya ait lezzetleri tadan öğrencilerimiz “Brezel” ve “Berliner” yedi. Almanca konuşan ve Alman kültürünü tanıyan öğrencilerimiz için gezi oldukça dolu geçti. 2. Yabancı Dil tercihi Fransızca olan öğrencilerimiz Buyaka Avm’de bulunan Le Pain Quotidien’e gitti. Fransız mutfağına ait yemekleri tadan öğrencilerimiz aynı zamanda bu lezzetlerin Fransızca karşılıklarını pratik etmiş oldu. Tercihi İspanyolca olan öğrencilerimiz ise Suadiye’de bulunan Ranchero Restoran’a gitti. Öğrencilerimize özel olarak hazırlanan (Nachos ve sosları, Meksika Fasulyesi, Quesadilla, Burrito, Tacos ve Meksika Pilavı) menü tadıldı. Yemek sonrası Meksika müzikleri dinlendi ve geleneksel şapkaları ile kıyafetleri giyinildi. İspanyolca pratik yapma şansını elde eden öğrencilerimiz lokantanın şefi ile Meksika mutfak kültürü hakkında sohbet ederek bilgi sahibi oldular. Rusça dersi öğrencilerimiz ise Rus kültürüne ait olan yemekleri evlerinde yapıp okula getirdiler ve okul bahçesinde kahvaltı yaptılar. Daha sonra evde yapmış oldukları bu lezzetleri birbirilerine anlatarak bilgi alışverişinde bulundular.

Gün sonunda seçmiş oldukları dilin ve o dile sahip olan toplumun kültürünü öğrenen öğrencilerimiz yapılan kültür gezilerinden oldukça memnun bir şekilde geri döndü.

18 Nisan 2017 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not