Modafen 2. Yabancı Dil Öğrencilerinin Yemek Kültürü Etkinliği

6 Nisan Cuma günü 2. Yabancı Dil seçimleri Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Rusça olan 5. sınıf öğrencileri seçtikleri dilin kültürünü kahvaltı veya yemek eşliğinde öğrenme fırsatı buldu.

Öğrencilerimiz 2. Yabancı Dil olarak tercih ettiği dilin ve o dili kullanan toplumun kültürünü yaşayarak öğrendi. Almancayı tercih eden öğrencilerimiz Nişantaşı’nda bulunan Backhaus’a Alman Kahvaltısına gitti. Almanya’ya ait lezzetleri tadan öğrencilerimiz “Brezel” ve “Berliner” yedi. Almanca konuşarak bilgilerini pekiştiren ve Alman kültürünü tanıyan öğrencilerimiz için gezi oldukça dolu geçti. Tercihi Fransızca olan öğrencilerimiz Buyaka Avm’de bulunan Le Pain Quotidien’e gitti. Fransız mutfağına ait yemekleri tadan öğrencilerimiz aynı zamanda bu lezzetlerin Fransızca karşılıklarını pratik etmiş oldu. İspanyolca öğrencilerimiz ise Suadiye’de bulunan Ranchero Restoran’a gitti. Öğrencilerimize özel olarak hazırlanan menü tadıldı. İspanyolca pratik yapma şansını elde eden öğrencilerimiz mutfak kültürü hakkında sohbet ederek bilgi sahibi oldu. Rusça dersi öğrencilerimiz ise Rus kültürüne ait olan yemekleri evlerinde yapıp okula getirdiler ve okul bahçesinde kahvaltı yaptılar. Daha sonra evde yapmış oldukları bu lezzetleri birbirlerine Rusça anlatarak bilgi alışverişinde bulundular.

Gün sonunda seçmiş oldukları dili ve o dile sahip olan toplumun kültürünü öğrenen öğrencilerimiz yapılan kültür gezilerinden oldukça memnun bir şekilde geri döndü.

12 Nisan 2018 Perşembe
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not