Modafen 2. Yabancı Dil Kitap Okuma Yarışması ⋅ Modafen

Modafen 2. Yabancı Dil Kitap Okuma Yarışması

Modafen’de üçüncüsü düzenlenen “2. Yabancı Diller Okuma Yarışması” büyük bir başarı ve keyifle tamamlandı.

4 dilde yarışan öğrencilerimiz büyük bir mücadeleye girerek aksanları, akıcı okumaları, özgüvenleriyle büyük beğeni topladı. Yarışma 2. yabancı dilleri içeren İspanyolca, Almanca, Rusça ve Fransızca öğrencilerinin yaz boyunca bu dillerde okudukları kitaplardan oluştu.

Her dilden 3 öğrenci yarışmaya katıldı ve yarışma iki bölümden oluştu. İlk bölümde, öğrenciler yaz boyunca okumuş oldukları kitaplardan bildikleri bir bölümü, ikinci bölümde ise hiç bilmedikleri bir metni okudular. Jüri; her dilin öğretmeni, o dersi vermeyen ancak o dile hâkim olan bir başka öğretmen ve her dilden o dili iyi bilen bir lise öğrencisinden oluşturuldu. Yarışma sırasıyla İspanyolca, Almanca, Rusça ve Fransızca dillerinde seçilen öğrencilerin sahnede yer almalarıyla başladı. Öğrenciler önce bilinen metinleri daha sonra bilinmeyen metinleri coşkuyla okudu.

İspanyolca dilinde İspanyolca öğretmeni Roger Sanchezpena, Fransızca Öğretmeni Gizem Adal Yavuz, 10 A sınıfı öğrencilerimizden Berkay Yılmaz,

Almanca dilinde Almanca öğretmeni Banu Özdemir, Almanca Öğretmeni Begüm ERÖZEN, 10 A sınıfı öğrencilerimizden Tarık Çolpan,

Rusça dilinde Rusça öğretmeni Alona Çetin, okulumuzun Jimnastik öğretmeni Oksana PASLAS ve 10 A sınıfı öğrencilerimizden Zeynep Özsoy,

Fransızca dilinde Fransızca Öğretmeni Özgün Güney, okulumuzun Dans öğretmeni Tarhan Eroğlu ve 10 B sınıfı öğrencilerimizden Koray Koraltürk oylamaya başladı.

Merak ve heyecanla beklenen yarışmanın sonuçları belirlenerek birinci, ikinci ve üçüncüler açıklandı. Öğrencilerimizin aksanları, akıcı okumaları büyük beğeni topladı. Tüm öğrencilerimizi kutluyor, okuma sevgilerinin pekişerek devam etmesini diliyoruz.

İspanyolca Dilinde

 1. 7A Derin Seyis
 2. 7A Lara Koçtürk
 3. 7A Cansu Canik

Almanca Dilinde

 1. 7B Ayda Çakıroğlu
 2. 7B Oya Yıldız
 3. 7B Demir Türköz

Rusça Dilinde

 1. 7A Melisa Turan
 2. 7B Esmahan Gülen
 3. 7C Kaya Aşar

Fransızca Dilinde

 1. 7B Buğra Taşyar
 2. 7C Ömer Baran
 3. 7C Eylül Azimzade
19 Ekim 2018 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not