Modafen, 100. Yılında Çanakkale’de ⋅ Modafen

Modafen, 100. Yılında Çanakkale’de

6. ve 8. sınıf öğrencilerimizle birlikte Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında şehitlerimizi Çanakkale’de andık. Vatan sevgisi ve inancın zaferinin yaşandığı, askerlerimizin şehit olduğu coğrafyayı ziyaret ettik.

Sabah saat 05.00’de Modafen Çekmeköy Kampüsü önünden öğretmen ve öğrencilerimizle beraber hareket ettik. Tekirdağ-Şarköy yolunda gerçekleştirdiğimiz keyifli bir yolculuk sonrasında ilk olarak öğle yemeğimiz için mola verdik ve sonrasında tarihi yarımada Gelibolu’ya vardık. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı, Şehitler Abidesi, Kanlı Sırt ve sonrasında kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret ettik. Milli tarihimizde altın bir sayfa ve Çanakkale savaşlarının odak noktası olan Mehmetçik Parkı’nın içindeki, Tanrı’ya dua eden bir insanın beş parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı, Anadolu halkının sömürgeci devletlere karşı haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperlerinin görülmesi ile ziyaretlerimize devam ettik. Sonrasında Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, Anzak Koyu ziyaretlerimizi yaptık, alan rehberimiz ve öğretmenlerimizden aldığımız bilgilerle şehitlik ziyaretimizi ilk gün için bu noktada tamamladık. Feribot ile Çanakkale’ye geçtik ve otelimize yerleştik. Akşam yemeğimizi konaklayacağımız otelde yedik.

2. Gün 02 Haziran 2015 Salı sabahı, otelimizde ettiğimiz kahvaltının ardından Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, Anzak Koyu ziyaretlerinin ardından dönüş yolculuğumuza başladık. Akşam yemeği molamızı Tekirdağ Köftecisi’nde verdik. Akşam saatlerinde Modafen Çekmeköy Kampüsü’ne vardık ve burada gezimizi sonlandırdık.

10 Haziran 2015 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not