Minik İtfaiyeciler Göreve Hazır ⋅ Modafen

Minik İtfaiyeciler Göreve Hazır

EdukaKids, büyük grup sınıflarıyla Çengelköy İtfaiyesine gezi gerçekleştirdi. Bu gezide, çocuklar itfaiyeci amcalarından yangınlar hakkında birçok önemli bilgi aldı. İtfaiyeci amcaları, çocuklara yangınların nasıl ortaya çıktığını, yangın anında neler yapabileceklerini, yangın ihbarını nasıl gerçekleştirebileceklerini anlattılar. Daha sonra itfaiye aracının yanına geçen çocuklar, burada itfaiyecilerin yangınlara nasıl müdahale ettiklerini gördü. İtfaiye araçlarını çok beğenen çocuklarımız, araçların her tarafını ilgi ile incelediler. Gezinin en keyifli anı ise çocukların, itfaiyeci üniformalarını üstlerine geçirerek itfaiyeci amcaları ile birlikte, aracın yangın merdivenine çıkmalarıydı. Çocuklar, merdivenin kurtarma bölümünde yavaş yavaş yükseğe çıkarlarken çok eğlendiler.

Bu faydalı gezi ile çocuklarımız, nasıl yangın ihbarı yapacaklarını, yangın anında neler yapmaları gerektiğini, itfaiyelerin yangınlara nasıl müdahale ettiklerini yerinde öğrenerek okula döndüler.

17 Ocak 2013 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not