MGE (Model Government Europe) Konferansına Modafen’den Başarılı Katılım ⋅ Modafen

MGE (Model Government Europe) Konferansına Modafen’den Başarılı Katılım

30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen MGE (Model Government Europe) konferansına Modafen 7 öğrencisi ile birlikte katıldı.

MGE konferansları MUN (Model Birleşmiş Milletler) konferanslarına benzer formatta düzenlenmektedir. Ancak (MUN) Model Birleşmiş Milletler simülasyonudur ve konferanslarında dünya sorunlarını ele alır. MGE konferanslarında ise Avrupa ile ilgili sorunlar ele alınır ve öğrenciler Avrupa ülkelerinin farklı bakanlıklarını temsil eder. Bu bağlamda öğrenciler, konferans boyunca Avrupa Birliği ve Avrupa politikaları üzerine gündemde olan ve dolayısı ile dünyayı da etkileyen konular üzerinde İngilizce çalıştı. Konu bağlamında konferansın süre geldiği 3 gün boyunca birçok beklenmedik “kriz” ortamları oluştu ve öğrenciler o anda oluşan bu senaryolara uyum sağlayarak çözüm getirmeye çalıştı. Akıcı İngilizceleri ve dünya meselelerine olan hâkimiyetleri ile ön plana çıkan öğrencilerimizin konferansa etkisi fazlasıyla olumlu oldu. Birçok öğrencimizin “Saygıdeğer Delege” unvanını kazanması 3 günlük süreci ne kadar etkili geçtiğinin kanıtı oldu.

Modafen ailesi olarak dünya sorunlarını ele alan ve çözüm getiren öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

2 Nisan 2018 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not