“Matilda” Türkiye’de İlk Defa Modafen’de ⋅ Modafen

“Matilda” Türkiye’de İlk Defa Modafen’de

İngiliz yazar Roald Dahl’ın, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan sonra en bilinen çocuk romanı Matilda’yı, Modafen öğrencileri için oyunlaştıran Tiyatro öğretmenimiz Derya Aslan yönetiminde sahneleyen İlkokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz büyük alkış aldılar.

1990’li yıllarda Danny De Vito’nun prodüktörlüğünde filme alınan Matilda, uzun yıllardır büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl ise Londra’da müzikale uyarlanan Matilda, orada da büyük ilgiyle karşılandı. Matilda henüz 4 yaşında en zor matematik problemlerini çözebilen, okul öncesi tek başına kitap okumayı öğrenen, üstün yetenekleri olan ancak ailesi tarafından takdir ve ilgi göremeyen duyarlı ve zeki bir kız çocuğu.

Roman, film ve müzikal disiplinlerinden yararlanarak, karakter analizleri, duygu çözümlemeleri, empati becerisi, sahne kurgusu, oyunculuk, jest-mimik kullanımı ve özgüven oluşturma kazanımlarını hedefleyerek sahnelenen oyun sonrası öğrencilerimiz heyecanlarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

24 Nisan 2015 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not