Manga Sanatçılarımız COMiKON’daydı ⋅ Modafen

Manga Sanatçılarımız COMiKON’daydı

Popüler kültür alanlarını bir araya getiren COMiKON’un bu yıl Modafen’den de konukları vardı. Anime Atölyesi üyesi öğrencilerimiz 7/A sınıfından 607 okul numaralı Ecrin Yaroğlu ve 803 okul numaralı Işık Uzunokur, kendi yarattıkları anime karakterleriyle etkinlikte yer aldı.

Çizgi roman, çizgi film, karakter tasarımı, oyun tasarımı, illüstrasyon, CosPlay, bilimkurgu sineması, fantastik edebiyat, FRP/kart/kutu oyunları, sosyal medya, youtuber, yeni teknolojiler gibi popüler kültür alanlarını bir araya getiren COMiKON-İstanbul Festivali’ne Ecrin kendi yarattığı “Cynthia”, Işık ise “Ocarina” ismini verdiği karakteriyle yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Japon Haftası kapsamında ilk kişisel sergisini geçen yıl açan Ecrin’in karakteri Cynthia’nın tuhaf bir hikayesi var. Vücudunda yara izleri ve sargı bezleri olan Cynthia, bir deney için kaçırılıyor ve üzerinde çalışmalar yapılırken kaçıyor. Yapılan deney, Cynthia’nın fiziksel olarak güçlenmesini ve kanatlarının çıkmasını sağlıyor. Cynthia, maceralarında güçlerini kullanırken pembe ve siyah gözyaşları döküyor. Işık’ın karakteri Ocarina’nın ise hikayesi henüz oluşma aşamasında.

COMiKON-İstanbul, dünyanın bütün büyük metropollerinde uzun yıllardır yapılmakta olan comic convention etkinliğini İstanbul’a taşıyarak ülkemizde güçlü bir sektör oluşmasını ve yetenekli gençlerin uluslararası tanınırlık kazanmasını, dünya çapında ustalarla bir araya gelerek vizyon kazanmalarını amaçlıyor. Bu amaçla üç yıldır yerli, yabancı birçok kurum ve sanatçıyı konuk eden COMiKON-İstanbul bu yıl 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde gerçekleşti.

Farklı kültürlere duydukları yakınlığı sanata dönüştüren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

20 Ekim 2019 Pazar
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not