Liseli Yüzücülerimiz Olimpiyat Yolunda ⋅ Modafen

Liseli Yüzücülerimiz Olimpiyat Yolunda

19-21 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen “Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi” yüzme yarışmalarına katılan lise öğrencilerimiz Berke Saka ve  Sanberk Yiğit Oktar büyük bir başarıya imza attı.

Berke Saka, 200 metre sırtüstünde, Derya Büyükuncu’ya ait olan 13 yıl önceki 1.58.08’lik rekoru geride bırakarak tarihi rekorun sahibi oldu.

Olimpiyat A barajına oldukça yaklaşan Berke Saka, aynı yarışlarda bir kez daha 200 metre sırtüstü yüzerek olimpiyat barajını tekrar denedi ve bu kez 1.57.67’lik derece ile yüzerek kendi rekorunu kırdı. Saka’nın, bu rekor ile Olimpiyat A barajına 17 salisesi kaldı. Genç yaşına rağmen yüzdüğü bu derece, “Avrupa Gençler”de, şampiyonluğun en büyük adayı olan Saka’nın, nisan ayında olimpiyat barajını geçerek Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyoruz.

Lise öğrencilerimizden şampiyon yüzücümüz Sanberk Yiğit Oktar ise 200 metre karışık finalinde 2.02.10’luk derecesiyle 17-18 yaş Türkiye rekorunu kırdı. Oktar, bu derece ile Olimpiyat B barajını geçmiş oldu.

Olimpiyat yolunda emin adımlarla ilerleyen öğrencilerimizi kutluyor ve kendilerine başarılar diliyoruz.

24 Mart 2021 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not