Liseli Yüzücülerimiz Olimpiyat Yolunda

19-21 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen “Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi” yüzme yarışmalarına katılan lise öğrencilerimiz Berke Saka ve  Sanberk Yiğit Oktar büyük bir başarıya imza attı.

Berke Saka, 200 metre sırtüstünde, Derya Büyükuncu’ya ait olan 13 yıl önceki 1.58.08’lik rekoru geride bırakarak tarihi rekorun sahibi oldu.

Olimpiyat A barajına oldukça yaklaşan Berke Saka, aynı yarışlarda bir kez daha 200 metre sırtüstü yüzerek olimpiyat barajını tekrar denedi ve bu kez 1.57.67’lik derece ile yüzerek kendi rekorunu kırdı. Saka’nın, bu rekor ile Olimpiyat A barajına 17 salisesi kaldı. Genç yaşına rağmen yüzdüğü bu derece, “Avrupa Gençler”de, şampiyonluğun en büyük adayı olan Saka’nın, nisan ayında olimpiyat barajını geçerek Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyoruz.

Lise öğrencilerimizden şampiyon yüzücümüz Sanberk Yiğit Oktar ise 200 metre karışık finalinde 2.02.10’luk derecesiyle 17-18 yaş Türkiye rekorunu kırdı. Oktar, bu derece ile Olimpiyat B barajını geçmiş oldu.

Olimpiyat yolunda emin adımlarla ilerleyen öğrencilerimizi kutluyor ve kendilerine başarılar diliyoruz.

24 Mart 2021 Çarşamba
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not