İstiklal Marşımızın Kabulünü ve Çanakkale Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz ⋅ Modafen

İstiklal Marşımızın Kabulünü ve Çanakkale Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz

12 Mart Mehmet Akif Ersoy’un, ulusumuzun bağımsızlık mücadelesini anlattığı şaheseri İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıl dönümü. 18 Mart ise bir ulusun maddi üstünlükle asla yenilemeyeceğini bütün Dünyaya kanıtladığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümüdür. Bu sebeple bu iki günü birlikte anıyor, bu amaçla toplanan herkesi saygıyla selamlıyoruz.

Konferans salonumuzda düzenlenen anma töreni, Türkçe öğretmenimiz Pırıl Üngör Hızar’ın açılış konuşması ve vatan şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ile başladı. Coşku ile söylenen İstiklal Marşı’nın ardından Çanakkale Türküsü eşliğinde “Çanakkale 1915” adlı belgesel filmden derlenen duygu dolu sahneler izlendi.

Okul müdürümüz Mehmet Durak’ın milli birlik ve beraberlik vurgusu ile yaptığı konuşmanın ardından Tarih öğretmenimiz Ertuğrul Sertbaş’ın Çanakkale ruhunu yansıtan konuşması bizleri kahramanlık destanları coşkusuna taşıdı. 6C sınıfı öğrencilerimizden Kerem Kurtulmuş, Necmettin Halil Onan’ın “Dur Yolcu” şiirini okudu. 10B sınıfı öğrencilerimizden Ece Tuana Özdemir’in kendi kaleminden günün anlam ve önemini belirttiği konuşması ve Lise öğrencilerimizin “Çanakkale Candan Kale” şiirini oratoryo olarak seslendirmesi ile devam eden törenimiz, sanat bölümümüzün hazırladığı gösterinin ardından sona erdi.

20 Mart 2015 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not