İstanbul’da Fransız İzleri ⋅ Modafen

İstanbul’da Fransız İzleri

9. sınıf Fransızca öğrencileri, öğretmenleri Lili Bardavit eşliğinde “İstanbul’da Fransız İzleri” adlı bir gezi gerçekleştirdiler.

İlk durakları, 18. yüzyıldan günümüze uzanan, adını ünlü Fransız yazar Pierre Loti’den alan Eyüp/ Haliç manzaralı tarihi Pierre Loti Tepesi oldu.

Oradan İstiklal Cadde’sine doğru yol alan öğrencilerimiz İstanbul’un en eski kiliselerinden biri olan St. Antoine Kilisesi’ni ziyaret ettiler.

Fransız Sokağı olarak anılan Cezayir Sokağı’na yürüdüler, turistik kafelere, tarihi dokuya ve çevreye hayran kaldılar.

Öğrencilerimiz tarihi yarımadaya yaptıkları bu gezintiden son derece memnun ayrıldılar ve bir sonraki gezi için yeni düşünceler paylaşarak vedalaştılar.

8 Aralık 2014 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not