İngilizce Dublaj Yarışmasında Türkiye İkincisiyiz ⋅ Modafen

İngilizce Dublaj Yarışmasında Türkiye İkincisiyiz

6. sınıf öğrencilerimiz, güzel bir başarıya daha imza attılar. Okulumuzda düzenlenen İngilizce dublaj yarışmasında birincilik elde eden öğrencilerimiz, Çevre Kolejinde gerçekleştirilen ve tüm Türkiye’den okulların katıldığı (Terakki Koleji, Gelişim Koleji, Çakabey İlkokulu, Marmara Koleji, Darüşşafaka Okulu, MEV Büyükçekmece Koleji, Okan Koleji, FMV Ayazağa Işık Koleji) İngilizce dublaj yarışmasında da ikincilik elde ederek Modafen ailesini gururlandırdılar. Okulumuzu 6. sınıf öğrencilerimizden Gülce Günerli#461, Irmak Özügüzel#326, Kerem Akbulut#568 ve Mina Besen#566 temsil etti. Öğrencilerimiz bu yarışmada yaratıcı yönlerini ortaya çıkararak, grup çalışması bilincini yansıtarak ve İngilizce becerilerini kullanarak üstün bir performans sergilediler.

İki bölüm olarak gerçekleşen yarışmanın 1. etabında, öğrenciler önceden üzerinde çalıştıkları 2 dakikalık filme ses efektlerini de ekleyerek İngilizce dublaj yaptılar. Bu etabın sonunda, jüri üyelerinin (Maria Topkar – Çevre Koleji, Steve Layland – British Side, Adnan İpek – Cambridge) belirlediği kriterler doğrultusunda 6 okul finale kalmaya hak kazandı. Okulumuz da finale kalan 6 okuldan bir tanesiydi.

Öğrencilerimiz 2. etaba hazırlanmak üzere salondan çıkıp sınıflara yerleştirildi. Bu esnada salonda “Who Wants To Be A Millionaire (Kim 500 Milyar İster)” yarışması için hazırlıklar başladı. Bu yarışmaya da yine 6. sınıf öğrencilerimizden Sina Besen#654 seçildi. Mükemmel bir yarışma çıkaran Sina Besen, toplamda 15 soru bulunan yarışmada 14. soruya kadar gelerek genel kültür seviyesini ve öz güvenini tüm izleyenlere sergiledi.

Öğleden sonra gerçekleşen final bölümünde öğrencilerden, kendilerine o gün verilen bir filme (Ratatouille) 50 dakika içinde İngilizce dublaj yapmaları istendi. Bu süreçte öğrenciler, yanlarında öğretmenleri olmadan, seçilmiş olan film için metin yazdılar ve ses efektlerini ayarladılar. Verilen süreyi heyecanla ve büyük bir hevesle en iyi şekilde değerlendiren öğrenciler daha sonra İngilizce dublaj performanslarını gerçekleştirdiler. Sonuçlar açıklandığında, okulumuzun 2. sırayı aldığını duyan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir sevinç yaşadılar. Yarışma sonunda tüm katılımcı öğrenciler sertifikalarını alırken oldukça heyecanlı ve mutlu bir tablo sundular.

Dereceye giren İzmir Çakabey Okulu, Modafen ve Şişli Terakki Okulları birer kupa alırken, ayrıca birer yazıcıyla da ödüllendirildiler.  Öğrencilerimiz kazandıkları ödülleri okulumuza teslim ederek güzel de bir jest yapmış oldular.

Türkiye çapında elde edilen bu başarı ile Modafen ailesine büyük bir gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

9 Nisan 2013 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not