İkinci Yabancı Diller Bilgi Yarışmasını Kazananlar Belli Oldu

Okulumuzda düzenlenen İkinci Yabancı Diller Bilgi Yarışması büyük bir heyecana sahne oldu. 6. sınıf öğrencilerimiz arasında, 4 Aralık 2019 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmada dört grup mücadele etti.

Bu yıl dördüncüsü yapılan “İkinci Yabancı Diller Bilgi Yarışması”nda öğrencilerimiz Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusça olmak üzere dört ayrı dilde yarıştı. Her dilden iki grubun seçildiği yarışmada, her grupta üç öğrenci yarıştı. Rusça dilinde yarışan öğrenci sayısı ise toplamda üç öğrenci oldu. Sorular Dilbilgisi, Kültür ve Kelime Bilgisi konularından olmak üzere üç bölümden geldi. Toplam yirmi soru soruldu. Her dilin sunucusu, yarışmayı kendi yabancı dilinde sundu. Puanlama ise, İkinci Yabancı Dil öğretmenlerimizden oluşan jüri tarafından yapıldı.

Fransızcada; Étoile olarak adlandırılan 1. grupta 2255 okul numaralı öğrencimiz Duru Karayel, 361 okul numaralı öğrencimiz Nehir Özçelik, 973 okul numaralı öğrencimiz Berrak Öğüt; Soleil olarak adlandırılan 2. grupta ise 2490 okul numaralı öğrencimiz Bulut Demirağ, 1628 okul numaralı öğrencimiz Mira Sözmen ve 1745 okul numaralı öğrencimiz Tuana Turan yarıştı. Yarışmayı 975 okul numaralı öğrencimiz Zeynep Kesim sundu.

Almancada; Berlin olarak adlandırılan 1. grupta 1318 okul numaralı öğrencimiz Yağız Akyüz, 2235 okul numaralı öğrencimiz Nazlı Yılmaz, 594 okul numaralı öğrencimiz Efe Memişoğlu, München olarak adlandırılan 2. grupta ise 2256 okul numaralı öğrencimiz Rüzgar Özbay, 989 okul numaralı öğrencimiz Aslı Zeynep Erdemci, 1405 okul numaralı öğrencimiz Şadi Demir Nokay yarıştı. 1003 okul numaralı öğrencimiz Bilge Günay yarışmayı sundu.

İspanyolcada; Homero olarak adlandırılan 1. grupta 2042 okul numaralı öğrencimiz Adil Emir Soydaş, 596 okul numaralı öğrencimiz Ömer Fatih Akyüz, 1669 okul numaralı öğrencimiz Manuel Palacios; Cervantes olarak adlandırılan 2. grupta ise 984 okul numaralı öğrencimiz Sarp Sancar, 964 okul numaralı öğrencimiz Yiğit Ulaş Kara, 1327 okul numaralı öğrencimiz Ömer Doğu Parlak yarıştı. Yarışmayı sunan 505 okul numaralı öğrencimiz Lukas Koçtürk oldu.

Rusçada; Тигры olarak adlandırılan 1. grupta 2351 okul numaralı öğrencimiz Derin Cengiz, 2135 okul numaralı öğrencimiz Deniz Eren Eryılmaz,  Львы olarak adlandırılan 2. grupta ise 427 okul numaralı öğrencimiz İrem Özgür yarışırken yarışmanın sunucusu 1341 okul numaralı öğrencimiz Lara İnan’dı.

Yarışma sonunda sonuçlar açıklandı ve kazanan öğrencilerimiz ödüllerini aldı. Fransızcada kazanan grup Étoile, Almancada München, İspanyolcada Homero, Rusça’da ise Львы oldu.

Modafen Ailesi olarak öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

5 Aralık 2019 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not