Honeywell, Öğretmenimiz Olgun Irmak’ı Uzay Akademisi’ne Gönderdi!

Dünya çapında 200 eğitimci “dünya dışı deneyim”i yaşamak için Space Academy’e gönderildi.

Yenilikçi bir özelliğe sahip olan bu akademi, öğrencileri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimini almaya ve bu alanlarda meslek edinmeye teşvik etmek için öğretmenlere esin kaynağı oldu.

Honeywell Educators @ Space Academy’de ömür boyu sürecek Honeywell Educators @ Space Academy (HESA) yolculuğuna katılan Türk öğretmenlerden bir tanesi de Modafen, Fen ve Teknoloji öğretmenimiz Olgun Irmak oldu.

ABD Uzay ve Roket Merkezi (U.S. Space & Rocket Center -USSRC) ve Honeywell (NYSE:HON) işbirliği ile geliştirilen bu ödüllü burs programı, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) dersleriyle ilgilenen öğretmenlere ilham veriyor. Program kapsamında, yüksek performanslı jet simülasyonu, senaryoya dayalı uzay görevi, kara ve suda hayatta kalma eğitimi ve interaktif uçuş dinamikleri gibi astronot tarzında tatbikatlar içeren zorlu bilim ve uzay eğitimi veriliyor.

2004 yılından bu yana, eğitimciler tecrübe ve bilgilerini 2 milyondan fazla öğrenciyle paylaştı ve pek çok öğrenciyi bilim alanında eğitim alması ve meslek sahibi olması yönünde teşvik etti. Yerel ve federal yönetimlerden hibelerin kazanılmasından uluslararası ve NASA eğitim projelerine öğrencilerin kaydedilmesi ve STEM odaklı müfredat dışı programlara kadar Honeywell Educators @ Space Academy programının etkisi sınıf dışına taşmaya devam ediyor.

Honeywell Educators @ Space Academy programına katılmak isteyen adaylar kapsamlı bir başvuru sürecinden geçti. Programa katılmaya hak kazanan öğretmenlere burs verildi, gidiş-dönüş seyahat, eğitim, yeme-içme ve konaklama masrafları Honeywell ve çalışanları tarafından karşılandı.

1 Temmuz 2016 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not