Harvard MUN’e Kabul Edildik

Dünyanın en eski, en büyük ve en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Harvard Üniversitesinin bu yıl 60. anma yılını düzenlediği Model Birleşmiş Milletler Konferansına Modafen Lisesi olarak yaptığımız başvuru kabul edildi. Başvuru, öğrencilerimiz adına Modafen Lisesi MUN koordinatörlüğünü üstlenen İngilizce öğretmenlerimiz Elif Nalbantoğlu ve Kurtuluş Akyüz tarafından yapıldı.

MUN – Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. MUN konferanslarının esas amacı öğrencilerin dünyaya karşı bakış açılarını geliştirmek ve uygulamalarla demokrasi ilkesini pekiştirmektir. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır.

Bu önemli konferansın kabul kriterleri Harvard seviyesinde olduğundan Modafen de dünyanın önde gelen diğer bütün okulları gibi ciddi bir başvuru ve eleme sürecinden geçti ve bu sürecin ardından katılımcılar açıklandı. Modafen, 31 Ocak 2012-03 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek bu organizasyonda öğrencilerinden 12’si ile Harvard Üniversitesinde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Bu konferansta ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız 12 öğrencimiz, münazaralar ve sunumlarda gösterecekleri performanslar sonucunda seçilecektir. Öğrencilerimizle birlikte MUN Kulübünde çalışmalarımız yoğun bir şekilde ilerleyecektir.

Öğrencilerimizin gerek üniversite başvurularında, gerek sosyal gelişimlerinde, gerekse dil eğitimlerinde büyük katkısı olacak bu önemli projeye katılımlarından dolayı kendilerini şimdiden kutluyoruz.

1 Ekim 2012 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not