Fotoğrafçılık Kulübü İstanbul Modern’de ⋅ Modafen

Fotoğrafçılık Kulübü İstanbul Modern’de

Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri, aktivite saatlerini güzel bir gezi ile değerlendirdiler. İstanbul Modern’e giden öğrencilerimiz, burada bulunan “Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü” sergisini gezdi. 54 fotoğrafçının 72 yapıtının yer aldığı sergide, portre fotoğrafının 160 yıllık geçmişi yansıtılıyor.

Tüm eserleri hayranlıkla inceleyen öğrencilerimiz, eğlenmeyi de ihmal etmedi. Philippe Halsman’ın Zıpla/Jump serisinden yola çıkılarak oluşturulan interaktif fotoğraf çekim alanında, Jump serisinden Richard Nixon portresinin yanında kurulan platform üzerinde zıplayan öğrencilerimiz, zıpladığı anda çekilen fotoğrafı eş zamanlı olarak sergi duvarındaki ekrana yansıdı. Böylece, öğrencilerimiz de serginin bir parçası ve duvardaki ünlü portrelerden biri hâline geldi.

Keyifli geçen gezi sonrasında öğrencilerimizin görüşlerini aldık:

Fotoğrafçılık aktivitemizde, geçmişten günümüze portreleri işledik. Sonra gittiğimiz bu güzel gezide işlediğimiz konuyla ilgili portreler gördük ve çok beğendik. Bir tane asker portresi vardı; onun yanında günümüzdeki portreleri vardı. Bundan çok etkilendim; çünkü askerlerin, geçmişten günümüze, bütün portreleri gözümde canlandı. Bu sergiyi gidip görmenizi tavsiye ediyorum.
Doğa Yavuz#457

İstanbul Modern’de çok güzel vakit geçirdik. Geçmişten günümüze portre fotoğrafları çok güzeldi. Birçok portre fotoğrafı vardı. En çok beğendiğim eser; bir insanın dört ayrı portre fotoğrafının çekilip üst üste koyulduğu eserdi. Uzun lafın kısası, çok güzel bir sergiydi; herkese tavsiye ederim.
Erim Özgür#140

Sergide çok güzel, çok profesyonel fotoğraflar gördüm. Mesela, bir insanın zaman dilimindeki fotoğraflarını çok beğendim. Herkese öneririm.
Fatih Darılmaz#176

İstanbul Modern, fotoğraflarıyla ve değişik heykelleriyle bize yeni bilgiler verdi ve iyi fotoğrafın nasıl olduğunu gösterdi. Ayrıca eğlenceli bir platform, sizi zıpladıktan hemen sonra fotoğraf çekiyor. Burada, insanlar zıpladığı anda yüz mimiklerine hakim olamıyor ve insanın öz kişiliği fotoğrafa yansıyor.
İdil Tuğal#690

Sergiyi sevdim; fotoğraflar çok güzeldi. Özellikle birkaç fotoğraf çok ilgimi çekti: Bir adamı sanki yarıya ayırmışlar gibi çok güzel çekilmiş bir portre vardı. Diğeri ise bir çocuğun askerlik yıllarında ve savaş zamanında çekilen fotoğraflarıydı. Her fotoğrafta fark vardı. İlk fotoğrafta çocuk, askere yeni alınırken, son fotoğrafta generaldi. Bunu çok sevdim; sizin de görmenizi tavsiye ederim.
Kuzey Ünlü#473

Aktivite saatinde okulda olmadığım için maalesef o güzel sergiye gidemedim. Ama arkadaşlarımın anlattıklarıyla ve çektiği fotoğraflarla orasının çok güzel bir sergi olduğunu anladım. Umarım daha sonra gitme fırsatı bulurum.
Maya Arseven#462

11 Ocak 2013 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not