Evden Modafen Nasıl Tasarlandı

Koronavirüs pandemisine karşı ulusal önlem kapsamında Türkiye genelinde zorunlu kılınan uzaktan eğitim ile hem çocuklar hem aileler hem de eğitim kurumları daha önce eşi görülmemiş bir sürece girdi.

Peki, biz Modafen olarak bu sürece nasıl hazırlandık?

Uzaktan eğitim, internetin bulunmasından sonra üniversite çağındaki öğrenciler arasında yaygınlaşmaya başlamış olan, daha genç yaş grupları için ise henüz çok yeni olarak adlandırılabilecek bir sistemdir.

Modafen Akademik Kurulu, Evden Modafen adını verdiği uzaktan eğitim sistemini tasarlarken acele kararlar almaktan kaçınmış; süreci farklı yönleriyle ele alarak global ölçekte incelemiş, gerek Türkiye’nin teknolojik alt yapısını gerek aile kültürünü gerekse çocuklarımızın fizyolojik gelişimlerini göz önünde bulundurarak yapılması gerekenleri belirlemiştir.

Verilecek olan uzaktan eğitim programının evlerde rahatlıkla takip edebilmesi adına her sınıfın kendi seviyesine uygun, haftalık çalışma planları hazırlamış, ancak alınacak geri bildirimler doğrultusunda dinamik planlamaya olanak sağlamak için uzun vadeli planlamadan kaçınılmıştır.

Yapılan çalışmaların tamamı, EdukaKids’den lise son sınıfa kadar her yaş grubunun eğitim kadrosunu kapsayan Modafen Akademik Kurulumuz tarafından çocuklarımızın psikolojik ve sosyal gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Akademik müfredat kadar yaş gruplarının özelliklerine bağlı olarak bilgisayar ekranı karşısında geçirebilecekleri süre, tek başına çalışabilme becerileri, yeni öğrenilecek kazanımları deneyimleme ihtiyaçları ve konsantrasyon süreleri gibi dikkat edilmesi gereken unsurları da dikkate almıştır. Uzaktan eğitim süresince maruz kalacakları fiziksel izolasyon ve sosyal uzaklaşma şartlarının etkilerini de göz ardı etmemiş, bu sebeple daha ilk günden canlı bağlantılara ağırlık vermiştir.

Evden Modafen, çocuklarımızın sadece akademik değil; biyolojik, fizyolojik ve psikolojik dengelerini de korumaya yönelik bütünsel bir yaklaşım ile tasarlanmış bir modeldir. Uzaktan eğitim süresi devam ettiği müddetçe kendini geliştirmeye açık, yeniliklere uyum sağlayabilecek esneklikte ve teknolojinin sağladığı tüm imkanları sonuna kadar kullanmaya uygun bir altyapısı vardır.

Temennimiz bu süreci hızlı ve mümkün olduğu kadar az hasar ile geride bırakarak, yanyana eğitime geri dönmektir. Ancak sosyal mesafemizi korumamız ve evde kalmamız gereken süre boyunca müfredatımızdan, standartlarımızdan ve ilkelerimizden ödün vermeden Modafen’in A-tipi eğitim ve öğretim anlayışını sanal sınıflar ve dijital platformlar üzerinden devam ettirmeye yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

Bir süre daha #EvdeKalModafen diyor, tüm Modafen ailesine sağlıklı günler diliyoruz.

2 Nisan 2020 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not