Egemen Ertem, 3D Yazıcılar İle Mucitliğini Konuşturuyor ⋅ Modafen

Egemen Ertem, 3D Yazıcılar İle Mucitliğini Konuşturuyor

Modafen’de teknolojiye yakın ilgisi ile tanınan 8. sınıf öğrencimiz Egemen Ertem, artık 3D yazıcılar ile kendi tasarımlarını yapıyor. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen roketler, uzay, teknolojik oyuncaklar gibi konularda saatlerce konuşabileceğiniz Egemen, Makerbot 3D yazıcılar ile yaptığı tasarımlarla da adından söz ettirmeye başladı.

Kabukluklu Kaşıklıklı Yumurta Kabı, Jiroskop, Mafsal, Küre Rulman gibi kendine ait tasarımları 3D yazıcılar ile üretime sokan mucit öğrencimizin bu başarısı “Zaman” gazetesinde de yer buldu. Bunun yanında, kendi tasarlamış olduğu iç içe geçmiş halkalardan oluşan hareketli 3 boyutlu parçası, yazıcı firmasının örnek modelleri arasına girdi. “3B Fab” firması, “Makerbot Replicator 2” adlı 3D yazıcının baskılarına örnek olarak öğrencimizin tasarlamış olduğu üç boyutlu bir parçayı gösteriyor. Firma, İç içe geçmiş halkalardan oluşan bu hareketli parçanın, basımı kolay ve dikkat çekici olduğun için müşterilerin çok ilgisini çektiğini söylüyor.

Egemen, gelecekteki gençliğin ve yaşamış olduğumuz teknoloji çağının güzel bir örneğini tasarımları ile bizlere sergiliyor. Teknolojiye ilgisini üç boyutlu yazıcılar ile buluşturan öğrencimiz, böylece hayal dünyasına da uçsuz bucaksız boyutlar kazandırıyor.

4 Ağustos 2014 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not